Monitöre adaptör uyumlu mudur?

Cozz42

Hectopat
Asus monitörümün adaptörü arızalandı elimde fazla kenarda duran Ibm laptop adaptörü var bu adaptörü ekrana bağlarsam bir zarar verir miyim? Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
monitör:
asus ms202d---19v-2.1A

arızalı asus adaptör:
INPUT:100-240--1.2A
OUTPUT:19v-2.1A

kullanmak isteğim ıbm laptop adaptör:
INPUT:100-240v--1.0-0.4A
OUTPUT:16v-4.5A

Dosya Ekleri

• monitör.PNG
    monitör.PNG
    312,2 KB · Görüntüleme: 9
  • asus arızalı adaptör.PNG
    asus arızalı adaptör.PNG
    265,5 KB · Görüntüleme: 5
  • ıbm adaptör.PNG
    ıbm adaptör.PNG
    561,7 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
ASUS monitörümün adaptörü arızalandı elimde fazla kenarda duran IBM laptop adaptörü var bu adaptörü ekrana bağlarsam bir zarar verir miyim? Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim arızalı adaptör ASUS marka kullanmak isteğim adaptör IBM fotoğrafını paylaştım teşekkürler.
Fotoğraf görünmemekte...

Sağduyulu herhangi bir insan olarak sadece uçları benziyor veya aynı diye adaptör ucuna bakarak bir fikir ortaya atamazsın elektrik, elektronik, mühendislik, tasarım, planlama gibi konuları kapsıyorsa. Adaptörlerin üzerindeki sayılara göre hesaplayabilmen gerek diye düşünüyorum. Sanırım konu 7. sınıf fen bilgisi dersi üstüne 9. sınıf fizik müfredatı kapsamında anlatılmış.

Fotoğraf görünmemekte...

Sağduyulu herhangi bir insan olarak sadece uçları benziyor veya aynı diye adaptör ucuna bakarak bir fikir ortaya atamazsın elektrik, elektronik, mühendislik, tasarım, planlama gibi konuları kapsıyorsa. Adaptörlerin üzerindeki sayılara göre hesaplayabilmen gerek diye düşünüyorum. Sanırım konu 7. sınıf fen bilgisi dersi üstüne 9. sınıf fizik müfredatı kapsamında anlatılmış.
farkındayım fotoğraf yüklenmemiş kusura bakma

Dosya Ekleri

• monitör.PNG
    monitör.PNG
    312,2 KB · Görüntüleme: 5
  • asus arızalı adaptör.PNG
    asus arızalı adaptör.PNG
    265,5 KB · Görüntüleme: 8
  • ıbm adaptör.PNG
    ıbm adaptör.PNG
    561,7 KB · Görüntüleme: 3
Bak ASUS monitör adaptöründe ve IBM laptop adaptöründe yazan sayılar birbirini tutmuyor, bir kazaya sebep olmamak için, yapmamak için yeterli sebep.

Bak ASUS monitör adaptöründe ve IBM laptop adaptöründe yazan sayılar birbirini tutmuyor, bir kazaya sebep olmamak için, yapmamak için yeterli sebep.

Yazan sayıların tutmadığının farkında olduğum için konuyu açtım "elektrikten anlayan" birisinden bu konuda yardım istedim.

Geri
Yukarı