Çözüldü Monitöre görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
(Çözüldü) dün gece oyun oynarken monitör 3 kere falan gidip geldi en son görüntü gitti ve bende bilgisayarı kapattım. Bu sabah belki açayım dedim olmadı HDMI ve VGA'yı tak çıkar yaptım ama kasanın içine dokunmadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem;
Intel i3.
Ryzen R7 250 series.
8 GB RAM.

Bilgisayar toplama olduğu için içindekileri bilemiyorum.

Çözüm;
Kasanın arkasından kablo gevşemiş taktım düzeldi yardımınız için sağ olun.

Son düzenleme:
Çözüm
Dün gece oyun oynarken monitör 3 kere falan gidip geldi en son görüntü gitti ve bende bilgisayarı kapattım. Bu sabah belki açayım dedim olmadı HDMI ve VGA'yı tak çıkar yaptım ama kasanın içine dokunmadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem;
Intel i3.
Ryzen R7 250 series.
8 GB RAM.

Kasanın içini açma şansınız varsa;
1- BIOS pilini sökün ve geri takın.
2-RAM'leri çıkartın ve sarı yerlerini yani sokete giren kısımlarını silgi ile silin.
3-Hiçbiri olmazsa bilgisayarı kapatın, fişini çekin, ve güç tuşuna 3 -4 defa basın içindeki statik elektiriği alacaktır.
4-PSU sıkıntılı olabilir.
5-Son olarak RAM'leri sökün ve bilgisayarın güç tuşuna basın. Anakarttan normalde sürekli bip sesi yani RAM hatası gelmesi gerekiyor. Gelmezse %75 anakart sıkıntılı.
6-Monitör kablosu veya güç kablosu gevşemiş olabilir
Dün gece oyun oynarken monitör 3 kere falan gidip geldi en son görüntü gitti ve bende bilgisayarı kapattım. Bu sabah belki açayım dedim olmadı HDMI ve VGA'yı tak çıkar yaptım ama kasanın içine dokunmadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem;
Intel i3.
Ryzen R7 250 series.
8 GB RAM.

Kasanın içini temizlemende fayda var.

Sistem;
Intel i3.
Ryzen R7 250 series.
8 GB RAM.

Kasanın içini açma şansınız varsa;
1- BIOS pilini sökün ve geri takın.
2-RAM'leri çıkartın ve sarı yerlerini yani sokete giren kısımlarını silgi ile silin.
3-Hiçbiri olmazsa bilgisayarı kapatın, fişini çekin, ve güç tuşuna 3 -4 defa basın içindeki statik elektiriği alacaktır.
4-PSU sıkıntılı olabilir.
5-Son olarak RAM'leri sökün ve bilgisayarın güç tuşuna basın. Anakarttan normalde sürekli bip sesi yani RAM hatası gelmesi gerekiyor. Gelmezse %75 anakart sıkıntılı.
6-Monitör kablosu veya güç kablosu gevşemiş olabilir

Son düzenleme:
Çözüm
Şansınız varsa başka bir bilgisayarda aynı monitörü deneyin. Eğer yine görüntü gelmezse sorun monitördedir. Ama başka bir hdmi kablosu ile deneyebilirsiniz.

Zaten BIOS'dan ses gelmiyorsa başlatma aırasındaki bip sesi yani, bilgisayar sıkıntılıdır.

Kasadan mors alfabesine benzer sesler çıkıyorsa kasada bir sıkıntı vardır.

Kasada bir sorun yok monitör gittiğinde ses hala geliyordu ama bir görüntüm yoktu dediklerinizi denerim. Bip gibi bir ses yok kasa sessizce açılıyor zaten böyleydi ama monitör görüntü almıyor tepki yok.
Arkadaşlar düzelttim kasanın arkasından kablo gevşemiş taktım düzeldi yardımınız için sağ olun.

Son düzenleme:
Kasada bir sorun yok monitör gittiğinde ses hala geliyordu ama bir görüntüm yoktu dediklerinizi denerim. Bip gibi bir ses yok kasa sessizce açılıyor zaten böyleydi ama monitör görüntü almıyor tepki yok.
Arkadaşlar düzelttim kasanın arkasından kablo gevşemiş taktım düzeldi yardımınız için sağ olun.

Ne demek hocam her zaman 🙂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı