Monitörün Hoparlöründen Ses Gelmiyor, Kulaklığı Takınca Ses Geliyor

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere monitörün dahili hoparlörlerinden ses gelmiyor, kulaklığı takınca ses geliyor. Monitör ile kasa arasındaki ses kablosunu çıkarıp taktım ama sonuç değişmedi.
Kulaklık takılı değilken, monitörün ses kablosu takılıyken müzik açtığımda Windows'ta sağ alttaki ses kontrolcüsünü açıyorum oradaki çubuk olması gerektiği gibi inip kalkıyor müziğin ritmine göre, ama ses gelmiyor.

• Windows 8 Pro 32 Bit
  • Foxconn A74ML-K
  • Fujitsu L20T-1 Monitör
  • Logitech H110 Kulaklık

Monitörünüzün sürücüsünü güncelleştirin. Düzelirse paylaşın burda.

Monitörün sürücüsü derken ?.. Eğer ses kartının sürücüsünü güncelleştirmemi kastettiyseniz kulaklığı takınca ses geliyor ? Yok eğer gerçekten monitör için bir driver varsa - çünkü ben bilmiyorum - nereden bulabileceğimi söyler misiniz ?

Kulaklığı bilgisayara takarak ses alıyorsanız monitörün bağlantısında sorun vardır. Monitörün üzerinde ses jakı varsa ve oraya takıyorsanız monitörün sesi kısıktır ya da hoparlörü patlamıştır.

Cihazda HDMI yok. Bu bağlamda ses verebilmesi için kutudan çıkan 3.5mm kablonun bir ucunu bilgisayarın hoparlör çıkışına, diğer ucunu da monitörün 3.5mm girişine takman lazım.

Evet biliyorum zaten o şekilde kullanıyordum ama çalışmıyor şimdi. Kasanın üzerindeki 3.5mm jakına monitör yerine kulaklığı takınca ses geliyor ama monitörü takınca ses gelmiyor. Hoparlör patlamış bence, başka bir nedeni olabilir mi bu sorunun.

Evet biliyorum zaten o şekilde kullanıyordum ama çalışmıyor şimdi. Kasanın üzerindeki 3.5mm jakına monitör yerine kulaklığı takınca ses geliyor ama monitörü takınca ses gelmiyor. Hoparlör patlamış bence, başka bir nedeni olabilir mi bu sorunun.
Garantisi varsa servise gönder. Yazılımsal olduğunu pek sanmıyorum. Dediğin doğruysa hoparlörü değiştirmeleri söylersin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı