Monster A5 v11.1 Fortnite Ani FPS Düşüşü Sorunu

• Konuyu başlatan Poker1223
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B
Fortnite

Oyunu düzgün oynarken değerler 70-80 lerde geziyor kullanım sıcaklık falan, kastığı zaman ise değerleri GPU %80 SICAKLIK %90-97 KULLANIM/ CPU %76-80 SICAKLIK-%60-70 KULLANIM / RAM ise donmadan oynarken 5000 kastığı zaman ise 6500 lerde sabit kalıyor hiç alta inmiyor sorun şimdi neyden kaynaklı?

bu dediğim değerler 4-5 saat içinde oluşuyor ertesi gün normal oynuyorum yine aynı şekilde 4-5 saat sonra kasıyor eskiden böyle bişey yoktu darboğaz falanmı var?
Turbo fan özelliğini açıyor musunuz ? Isınmadan kaynaklı darboğaz olabiliyor.

Isınmadan dolayı değil, aynı sorun bende de var. Isınmadan dolayı olsaydı Aida64 testinde sorunum çıkardı.
Product Info GeForce GTX 1050
Nvidia'nın internet sayfasında en fazla 97 °C sıcaklığına kadar ısınıyor. Arkadaşın verdiği değerde 97 °C. Yani dediğim gibi bir ısınma söz konusu. (Isınmadan kaynaklı darboğaz olabiliyor).

Product Info GeForce GTX 1050
Nvidia'nın internet sayfasında en fazla 97 °C sıcaklığına kadar ısınıyor. Arkadaşın verdiği değerde 97 °C. Yani dediğim gibi bir ısınma söz konusu. (Isınmadan kaynaklı darboğaz olabiliyor).
sıcaklık 97 değil kullanım 97 :) turbo fan özelliğini kendi otomatik açıyor ben kendim elimle açsamda bir süre sonra kapatıyor
Arkadaşlar konu güncel yeni açtığım tüm ayrıntılı konuya beklerim
https://www.technopat.net/sosyal/konu/bu-gpu-cpu-ve-ram-kullanimlari-normal-mi.595586/

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı