Monster A5 V17.2.3 nasıl soğutulur?

491279

Hectopat
Selam arkadaşlar.
Monster Abra A5 v17.2.3 (RTX3050 Ti (75W), i5 11400H, 16 GB RAM ve 500GB SSD )
Laptopta boştayken ekran kartı 40-45 derece işlemci 40-55 arası.
Yükteyse ekran kartı 85 derecelerde ve işlemci 65-75.
Ekran kartım sıcaklığı bana biraz fazla geldi ve laptop soğutucusu almak istiyorum bütçe hakkında pek bir fikrim yok ama ne çok ucuz ne çok pahalı ortalama bir seviye kaliteli bir şey almak istiyorum açıkçası ama baktığımda vakumlu laptop hava çıkışı yerine takılan soğutucular da gördüm. Bunlar ne dersiniz ne önerirsiniz?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Benim bilgisayarım 1 yıldır genel olarak yük altında 94 derece de çalışıyor ve hiçbir sıkıntısı da yok, fakat bu olmayacağı anlamına gelmez. Demek istediğim bu sıcaklıklar size hiçbir zarar yaratmaz.

Merhaba hocam, hocam bunda tek fan var. Başka gördüğüm modellerde birden fazla fan vardı lakin bunun ki kadar büyük değildi. Siz hangisi önerirsiniz ?
Herhangi bir soğutmaya gerek yok aksine bunlar fan ömrünü azaltacaktır almak gereksiz.

Merhaba hocam, hocam neden fan ömrünü azaltıyor ve almamalı mıyım?

Merhaba hocam, hocam bunda tek fan var. Başka gördüğüm modellerde birden fazla fan vardı lakin bunun ki kadar büyük değildi. Siz hangisi önerirsiniz?

Daha çok fan olanlar daha sıkıntılı olur bu attığım bayağı iyi bir soğutucu laptopun alttan hava almasını sağladığı için sıcaklıklar bayağı düşer @393654 hocam da kullanıyor iyi bir soğutucu.

Merhaba hocam, hocam bunda tek fan var. Başka gördüğüm modellerde birden fazla fan vardı lakin bunun ki kadar büyük değildi. Siz hangisi önerirsiniz ?

Merhaba hocam, hocam neden fan ömrünü azaltıyor ve almamalı mıyım?
Çok fanlı vs tek fanlı şeklinde kararsızlık yaşıyorsanız şunu söyleyebilirim, çok fanlıların artısı varsa her bölgeye hava üflemesidir. Ancak tek fanlılar zaten büyük oluyor özellikle Zalman ZM NS-2000'in fanı çok büyük ve hemen hemen her bölgeye üfleyebiliyor. Ayrıca tek fanlılar çok fanlılara kıyasla daha güçlü üfler. Zalman ZM NS-2000 almanızı tavsiye ederim.

Ve vakumlu soğutucu asla almayın, laptopun kendi fanlarının ters dönmesine sebep olarak bozabiliyor.
Benim bilgisayarım 1 yıldır genel olarak yük altında 94 derece de çalışıyor ve hiçbir sıkıntısı da yok, fakat bu olmayacağı anlamına gelmez. Demek istediğim bu sıcaklıklar size hiçbir zarar yaratmaz.
Hocam 94 derece hiç iyi bir sıcaklık değil soğutucu kullanın veya UV yapın derim. 85 derece üstü sıcaklılar parçaların ömrünü kısaltabiliyor.

Geri
Yukarı