Monster Abra A5 16.7 ekran kartı değişimi

Floriva_97

Centipat
Daha fazla  
Benim yaklaşık 2 ay öce aldığım Monster marka bir laptop var ve ekran artı GTX 1650, onu RTX 3050'ye yükseltebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef.

Belki şu olur cihazın daha yeni olduğu için çok zor ihtimal değerinden alırlar üzerine bir tık para koyup 3050 li alırsın ama çok zor.

Benim yaklaşık 2 ay öce aldığım Monster marka bir laptop var ve ekran artı GTX 1650, onu RTX 3050'ye yükseltebilir miyim?
mantıken yükseltebilirsin ancak bunu sen veya yetkisiz birisi yapamaz. Yükseltme de şu şekilde yapılıyor: Mesala mosnter veya farklı bir firma aynı bileşenli bir laptopa farklı bir ekran kartı takabilir. Bunun en büyük örneği şuan 12. nesil gtx1650 ler var :D Aslında rtx 3050 olması lazım gibi minimum. Ancak uzun lafın kısası sen veya ben bu yükseltmeyi yapamayız. Yapılıyorsa da yetkili işini bilen biri yapar.

mantıken yükseltebilirsin ancak bunu sen baya yetkisiz birisi yapamaz. Yükseltme de şu şekilde yapılıyor: Mesala mosnter veya farklı bir firma aynı bileşenli bir laptopa farklı bir ekran kartı takabilir. Bunun en büyük örneği şuan 12. nesil gtx1650 ler var :D Aslında rtx 3050 olması lazım gibi minimum. Ancak uzun lafın kısası sen veya ben bu yükseltmeyi yapamayız. Yapılıyorsa da yetkili işini bilen biri yapar.
Yeni nesil laptoplarda ekran kartı anakarta gömülü ne yapacaksın yeni ekran kartlı anakart mı alacaksın?

Hayır yükseltemezsin.
Yapılırdan kastım hocam keyfi değil. Dediğiniz gibi anakarta lehimli ise zaten yapılmaz.

Yeni nesil laptoplarda ekran kartı anakarta gömülü ne yapacaksın yeni ekran kartlı anakart mı alacaksın?
Ben de bazı modellerde duymuştum bu anllatığım olayı. Ellerinde kalan bu tür bileşenleri iyi bir işlemci ile birleştiriyorlardı. Ancak bunu normal birisi tabi yapamaz. Yapsa yapsa ya firma yapar ya da fabrikadan o şekilde yapılıp gelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı