Monster Abra A5 v12. Windows 8.1 Driver Sorunu

Yago

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Front End Developer / Profosyonel Powerlifting Sporcusu
Ben Monster Abra A5 v12.1 kullancısıyım. Win 10 Pro işletim sistemi kullanıyorum. Windows 8.1'e geçmek istiyorum. Bilgisayarı alırken Monsterda çalışan arkadaşlar driverların Win 8.1 uyumlu olmadığını ve Win 10 kurmam gerektiğini söylediler. Ben 8.1 de daha çok performans alacağımı düşünerek geçmek istiyorum. Fakat en son denememde monster USB'sini kullanarak driver kurulumunda hata almış ve Win 10 sürümüne geri dönmek zorunda kalmıştım.

Şimdi tekrardan deneme yapacağım. Bu hatanın çözümünü araştırdım fakat pek bir şey bulamadım. Acaba öneriniz var mıdır?

Sistemim:
  • i5 7300HQ
  • 8 GB DDR4 RAM
  • GTX 1050 4 GB(evet 4 GB )
  • SSD var HDD yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni nesil bir bilgisayarda yeni nesil bir işletim sistemi öneririm.
Keza SSD kullanıyorsunuz ve Windows 10 zaten SSD temelli bir işletim sistemi.
Windows 10'da ne sorun yaşadınız da Windows 8.1'e geçmek istiyorsunuz?

Yeni nesil bir bilgisayarda yeni nesil bir işletim sistemi öneririm.
Keza SSD kullanıyorsunuz ve Windows 10 zaten SSD temelli bir işletim sistemi.
Windows 10'da ne sorun yaşadınız da Windows 8.1'e geçmek istiyorsunuz?

Windows 8.1 işletim sisteminin daha performanslı olduğunu duydum.Takip ettiğim 2 tane Twitch yayıncısıda sistemlerinde Windows 8.1 kullanıyorlar.Windows 10 işletim sistemine geçtiklerinde sorunlarla karşılaştıklarını söylüyorlar bende denemek istedim.

Anladığım kadarıyla işlemcim Windows 8.1 desteklemiyor bundan dolayı nvidia denetim masası gibi programları kuramıyorum sıkıntı oluyor.Windows 10 a döndüm tekrardan.

@Yago Evet, sürücüleriniz uyumlu olmayabilir.
Windows 10 1703'ten sonra gerçekten çok kötü bir vaziyet aldı. Her güncellemesinde de daha kötü oluyor, bu konuda haklısınız. Şayet ben de evde 1607 versiyonu kullanıyorum, 1709 sorunlu olduğu için.
Ancak Windows 8.1 kesinlikle ama kesinlikle Windows 10'a göre daha hızlı değil.

@Yago Evet, sürücüleriniz uyumlu olmayabilir.
Windows 10 1703'ten sonra gerçekten çok kötü bir vaziyet aldı. Her güncellemesinde de daha kötü oluyor, bu konuda haklısınız. Şayet ben de evde 1607 versiyonu kullanıyorum, 1709 sorunlu olduğu için.
Ancak Windows 8.1 kesinlikle ama kesinlikle Windows 10'a göre daha hızlı değil.

Ben 8.1 kurduğumda genel sistemde akıcılığı hissettim açıkçası.Hangi Windows 10 sürümünü önerirsiniz? Onu kurayım.1709 sürümü var bende.

Memnun olmadığım noktaları söyleyeyim.

1-Çift monitör kullanıyorum böyle sağ klik yaptığımda ara ara takılmalar mevcut.Bir monitörde yayın vb açtığımda diğer kısımda video açarsam takılmalar yaşıyorum videoda.İnternetim fiber ve 50mps hıza sahip.İnternet konusunda bir yetersizliğim mevcut değil.Bunu da düşünüp yayını 480p yaptığımda da sıkıntılar mevcut oluyor.

2-Ara ara bu takılmalar uzun sürebiliyor hatta bilgisayarımın donduğu bile nadirde olsa oldu.

Şuan aklıma gelen sıkıntılar bunlar.Bu sıkıntılar bilgisayarımı ilk aldığım zamanlar mevcut değildi.Dediğiniz gibi belki Windows güncellemelerindendir.Ondan dolayı önerilere açığım.Önceleri çok daha performanslı idi bilgisayarım.

Sistemim
Monster Abra V12.1
i5 7300HQ
8gb ram
240gb samsung nvme ssd
Gtx 1050 4gb

Windows 8.1 için driverınız yok maalesef yeni nesil işlemci kullanıyorsunuz.İntel driverı kuramadığınız için Nvidia driverınıda kuramıyorsunuz bu yüzden yükleyebileceğiniz en iyi sürüm Windows 10 bu arada hangi versiyonu kurmalıyım diyorsanız 1803 bekleyebilirsiniz insider sürümünde oldukça güzel çalışıyordu 1709’a göre daha stabil duruyordu ancak format şart ise 1703 sürümünü kurabilirsiniz ve internetten biraz araştırarak 360 gün güncelleme duraklatma(güvenlik güncelleştirmesini alır ancak yapı güncelleştirmesini almaz)reg dosyasını kurabilirsiniz.

Windows 8.1 için driverınız yok maalesef yeni nesil işlemci kullanıyorsunuz.İntel driverı kuramadığınız için Nvidia driverınıda kuramıyorsunuz bu yüzden yükleyebileceğiniz en iyi sürüm Windows 10 bu arada hangi versiyonu kurmalıyım diyorsanız 1803 bekleyebilirsiniz insider sürümünde oldukça güzel çalışıyordu 1709’a göre daha stabil duruyordu ancak format şart ise 1703 sürümünü kurabilirsiniz ve internetten biraz araştırarak 360 gün güncelleme duraklatma(güvenlik güncelleştirmesini alır ancak yapı güncelleştirmesini almaz)reg dosyasını kurabilirsiniz.

Teşekkür ederim.Şuan 1709 kurulu.Çıktığında 1803 sürümünü deneyebilirim.Dediğiniz gibi işlemci desteklemediği için sıkıntılar oluyor.Keşke destekleseydi.Sağlık olsun.Cevaplarınız için teşekkür ederim.

@Yago Benim kullanmış olduğum sürüm özelleştirilmiş sürüm.
Ancak ben Windows 10 1607 sürümünü kullanmanızı öneririm.
1607 kurduktan sonra güncelleştirmeleri kapatmayı unutmayın elbette.

@Yago Benim kullanmış olduğum sürüm özelleştirilmiş sürüm.
Ancak ben Windows 10 1607 sürümünü kullanmanızı öneririm.
1607 kurduktan sonra güncelleştirmeleri kapatmayı unutmayın elbette.

Teşekkür ederim.Şimdi Windows 10 1607 sürümünün iso dosyasını arıyorum.Bakalım inşallah daha performanslı olur.Cevabınız için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Bayram Şenakar Peki kendi kullandığınız özelleştirilmiş sürümü tavsiye edermisiniz? Yoksa 1607 dahamı iyi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı