Monster Abra A5 v13.3 laptopa formattan sonra ışıklar ve fanlar çalışıyor ama ekranda görüntü yok

Spocky17

Hectopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 v13.3 laptopum var 5 yıllık. 2 ay önce falan USB ile format attım (Windows 10'du tekrar Windows 10 attım). Tüm driverları kurup güncellemelerini yaptım. Fakat formattan sonra bilgisayarda 2-3 gözle görülür sorunlar oldu.
1- Bilgisayarı açtıgımda hep olmamakla birlikte çoğunlukla tarih ve saat değişiyor. (Geriye alıyor 1 gün veya 1-2 saat.)
2- Power tuşuna basınca klavyenin ışıkları ve fanlar çalışıyor ekranda görüntü yok, 2 saniye sonra tüm her şey kapanıyor (fan sesi ve klavyenin ışıkları), daha sonra 2-3 saniye içinde bir daha her şey çalışmaya başlıyor (fanlar, ışıklar ve monitör) ve laptop açılıyor.

Monster servisine 5 ay önce gidip termal macun değişimi, iç temizlik ve bakımını yaptırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopta MUX Switch olmalı. BIOS'tan Intel ekran kartını iptal edip, harici NVIDIA ekran kartı ile çalışmasını sağlayın.

BIOS pilini degistir.

Tarih ve saatin stabil kalmamasının sebebinin bu olduğunu anladım araştırdığımda fakat 2. sorununda sebebi BIOS pili midir?

Laptopta MUX Switch olmalı. BIOS'tan Intel ekran kartını iptal edip, harici NVIDIA ekran kartı ile çalışmasını sağlayın.

Tamamen NVIDIA ekran kartına geçmek tavsiye edilir bir ayar mı (tavsiye etmeyenlerde gördüm) ve illa BIOS'tan mı yapmam lazım NVIDIA Denetim Masası veya Aygıt Yöneticisi'nden yapanlarda var?

Son düzenleme:
Tamamen NVIDIA ekran kartına geçmek tavsiye edilir bir ayar mı (tavsiye etmeyenlerde gördüm) ve illa BIOS'tan mı yapmam lazım NVIDIA Denetim Masası veya Aygıt Yöneticisi'nden yapanlarda var?

Bende Monster kullanıyorum. Kendi Intel sürücüsünü kurunca sorun yok fakat güncelleyince aynı sorunu yaşıyorum. Evet BIOS'tan.

Geri
Yukarı