Monster Abra A5 v16.7 Windows 11 kullanırken DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

yiitab

Femtopat
RAM
Crucial 2x16 3200 MHz DDR4 RAM
SSD veya HDD modeli
Crucial CT500P3SSD8, Samsung MZVLQ512HBLU
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
i5 11400h
Selam 1 yıldır Monster Abra A5 v16.7 model bilgisayarı kullanıyorum. 1 yıldır aynı sorun devam ediyor servise de vermeme rağmen sorun hala çözülemedi, bir kez şansımı tekrar burada denemek istedim. Bugün aynı hatayı aldığımda bilgisayarım mavi ekranda uzun bir süre kaldı güç tuşuyla kapattıp açtığımda ise tekrar bir mavi ekran hatası aldım, iki hatanın da görüntüsünü ekte paylaşacağım. Minidump dosyalarına gelirsek 2 hata almama rağmen sadece 1 tane minidump dosyası oluştu, o yüzden tek bir dosyası sizlerle paylaşacağım.

Minidump dosyası:

Not:
Bu aldığım sorun sadece Windows 11 de oluyor bilgisayarıma Windows 10 yüklediğimde bu mavi ekran hatasını almıyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-02-17 saat 13.01.46_a7c7d28d.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-02-17 saat 13.01.46_a7c7d28d.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 22
  • WhatsApp Görsel 2024-02-17 saat 13.01.46_c38195f5.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-02-17 saat 13.01.46_c38195f5.jpg
    148,9 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Selam 1 yıldır Monster Abra A5 v16.7 model bilgisayarı kullanıyorum. 1 yıldır aynı sorun devam ediyor servise de vermeme rağmen sorun hala çözülemedi, bir kez şansımı tekrar burada denemek istedim. Bugün aynı hatayı aldığımda bilgisayarım mavi ekranda uzun bir süre kaldı güç tuşuyla kapattıp açtığımda ise tekrar bir mavi ekran hatası aldım, iki hatanın da görüntüsünü ekte paylaşacağım. Minidump dosyalarına gelirsek 2 hata almama rağmen sadece 1 tane minidump dosyası oluştu, o yüzden tek bir dosyası sizlerle paylaşacağım.

Minidump dosyası:

Not:
Bu aldığım sorun sadece Windows 11 de oluyor bilgisayarıma Windows 10 yüklediğimde bu mavi ekran hatasını almıyorum.
Intel Onboard GPU, Ethernet, Wifi driverlarını genelde W11 veya W10 otomatik kurar fakat bunların son sürümünü elle indirip kur, varsa yeni bios sürümü biosu güncelle.

Bunları yaptıktan sonra tekrar test etmen gerek.

Intel onboard GPU, Ethernet, Wi-Fi driverlarını genelde W11 veya Windows 10 otomatik kurar fakat bunların son sürümünü elle indirip kur, varsa yeni BIOS sürümü BIOS'u güncelle.

Bunları yaptıktan sonra tekrar test etmen gerek.

Hocam hepsi zaten son sürümde BIOS dışında o da servis BIOS sürümünü düşürdü son sürümde sorun var dediler ve bir alt sürüme çevirdiler. Bir alt sürüme düşürmelerine rağmen sorun her ikisi BIOS sürümünde de vardı. Driverları da zaten intel driver support assistant dan kontrol ettiğim kadarıyla hepsi günceldi

Yeni konular

Geri
Yukarı