Monster Abra A7 V12.5 BIOS güncellemeye korkuyorum

Dusted

Picopat
Daha fazla  
BIOS güncelleyeceğim, olur da saçma bir hata veya nokta olursa bilgili olanlarınıza sık bildirip dönüş yapmanızı isterim. Şimdiden bu konuyu açtım gerçekten titizce yardım ederseniz minnettar kalırım. 😊

Az önce bilgiyi teyit ettim garanti bitmiş olsa dahi ömür boyu bakım hizmeti kapsamında BIOS güncellemesi de yapılıyormuş. Riski olan bir işlem çok zor değil fakat daha önce hiç yapmadıysanız tavsiye etmem. İllaki bilgisayarınızın bakım zamanı gelecek Monster'da tavsiyem 6-8 ayda bir bakım yaptırmanız. Bakıma verdiğinizde not olarak eklersiniz onu da hallederler. (Not: 6 senelik Monster kullanıcısıyım)

Öyle şeyleri fazla bilmiyorum isterdim hemen gitsin gelsin.

Saçma bir riski yoksa kendim yapmak isterim güncellemeyi.

Sonuçta laptopun bataryası var. Elektrik kesintisi yaşamazsın. Otomatik güncelleme yapan programı varsa oradan güncelliyebilirsin sorun çıkmaz. (örnek olarak Lenovo'nun vantage uygulaması otomatik indirip kendisi güncelliyor siz sadece izliyorsunuz.)

Sonuçta laptopun bataryası var. Elektrik kesintisi yaşamazsın. Otomatik güncelleme yapan programı varsa oradan güncelliyebilirsin sorun çıkmaz. (örnek olarak Lenovo'nun vantage uygulaması otomatik indirip kendisi güncelliyor siz sadece izliyorsunuz.)

Şimdi birisi flasha atıp öyle güncelliyor bir şeyler.
Birisi de BAT dosyası çalıştırıyor.
Birisi sadece exe dosyasıyla şunu yapın işlem başlayacak diyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende bu videodaki gibi o exe dosyası var.

Klasörlerim all ve ec 2 tane klasör var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi birisi flasha atıp öyle güncelliyor bir şeyler.
Birisi de BAT dosyası çalıştırıyor.
Birisi sadece exe dosyasıyla şunu yapın işlem başlayacak diyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende bu videodaki gibi o exe dosyası var.

Klasörlerim all ve ec 2 tane klasör var.

Aslında her şey videoda açıkça belirtilmiş, bence videodaki arkadaşın dediği gibi servise gönderin hem BIOS'u guncellerler hem bakım yaparlar işinize gelmiş olur.

Aslında her şey videoda açıkça belirtilmiş, bence videodaki arkadaşın dediği gibi servise gönderin hem BIOS'u guncellerler hem bakım yaparlar işinize gelmiş olur.
1 bucuk senedir icini acıp temizlik yapılmadı dediğniniz doğru en güzeli servise göndermek
Benim bilmediğim şeyleride günceller temizlerler.

BIOS'u güncelledim tek bir exe dosyası ile
videodaki gibi.

Bu adımlarıda izledim.

Fakat EC dosyasında otomatik kurulum gerçekleştirecek dosya bulunmuyor bende hiç uğraşmayayım dedim.

Bazı modellerde öyle oluyor bios dosyasındada otomatik kurulum yapacak şey olmuyor
çok şükür bendeki videodaki gibi tek tık ile yaptım BIOS'u.

EC yi güncellemedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı