BIOS güncellemeye hala korkuyorum

Bütçe
.....
BIOS guncelelme diyorsan her sayı dahil edersen flasla birlikte ortalama 3 sn sürer.

Çok uzun sürmüyor zaten hemen bitiyor.

Aslında şimdi yapmayacağım bir an gaza geldim niye şimdi yapmayacağım çünkü eğer brick yerse bir yere götüremem yani 4-5 gün bilgisayarsız kalırım.

FX505GT ASUS TUF Gaming laptop var. MyASUS da güncellemelerde 2'sinde de BIOS Update var. Hatta BIOS sürümümde güncel değil 310 var ama 311 en güncel ve ben 2 3 tane konuya bakmama rağmen hala BIOS Update yapmaya korkuyorum. Ama yapmazsam bir şey olmasından korkuyorum çünkü dün gece 1:30 gibi oyun oynarken laptop siyah ekran verdi ve güç tuşuyla kapattım. Tamam özete gelelim yapmak güvenli mi yoksa yapmayayım mı?

BIOS guncellemesi sart degildir duzgun calisiyorsa, Intel boyle yazmis. Bence duzgunce calisiyorsa ve BIOS surumu beta falan degilse bence gerek yok tabii BIOS guncellemesinin notu onemli stabillik acisindan bir guncellemeyse istege bagli olarak guncellenebilir. Bazi BIOS guncellestirmeleri gerekli olabilir islemci yukseltmek icin falan ama sizin laptop. Ben stabillik ile alakali bir guncellemeyse guncelliyorum BIOS'u, ustelik benim yasadigim yer Osmaniye ve elektrik kesintileri normal bir şey ve masaustu. Sizin laptop oldugundan dolayi daha guvenli olur. Artı, BIOS guncellemesi uzun suren bir şey degil.

Hocam benim laptopum Monster BIOS güncellemesi yok kendi sitesinde nasıl yapabilirim?

Monster'a mail atin.

Bilgisayarında ÇOK ÇOK ciddi bir problem varsa ve güncelleme bu problemi çözüyorsa ancak o zaman yapmalısın, bilgisayarı brick yani bir tuğla parçasına çevirme riski her zaman var bu güncellemenin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı