Monster Abra A7 v6.3 laptopa 8 GB RAM tavsiyesi

Bütçe
500-600

TeenSLasheR

Hectopat
Arkadaşlar kullandığım RAM'in özellikleri ve resmi bunlar. Bilgisayar Monster Abra A7 v6.3.
8 GB RAM eklemeyi düşünüyorum. En uyumlu RAM tavsiyeleriniz ne olur? Özellikle CL9 olması gerekiyor anladığım kadarıyla.

Bu RAM galiba tam uyumlu fakat çok pahalı geldi bana. Daha uygun neler olabilir acaba? Neden bu kadar pahalı bu RAM?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 18
  • 2.png
    2.png
    22,1 KB · Görüntüleme: 14
  • 3.png
    3.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 11
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    106 KB · Görüntüleme: 10
CL'si 9 olduğu için o kadar pahalı, normalde 1600 MHz de genelde CL11 çıkar. 2 tane bundan alman daha iyi olur gibi.

1 slotum zaten dolu o da CL9. sadece 1 slot kaldığı için 1 tane almam gerekiyor. CL uyuşmuyorsa da sıkıntı olabilir diye gördüm. CL değerlerinin 9 ya da 11 olması fiyat olarak o kadar fark ediyor mu gerçekten? Ayrıca performansta o fiyat farkını hak ediyor mu sizce?

1 slotum zaten dolu o da CL9. sadece 1 slot kaldığı için 1 tane almam gerekiyor. CL uyuşmuyorsa da sıkıntı olabilir diye gördüm. CL değerlerinin 9 ya da 11 olması fiyat olarak o kadar fark ediyor mu gerçekten? Ayrıca performansta o fiyat farkını hak ediyor mu sizce?

Hak etmiyor, orada demek istediğim diğer RAM'i de çıkarıp 2 tane bundan tak. CL değerleri farklı olduğu için çok yüksek ihtimal uyumsuzluk yaşatacaktır, o kadar yüksek fiyat vermek yerine iki adet CL11 RAM al.

Geri
Yukarı