Monster Dizüstüye Samsung vs. Kingston vs. Mushkin SSD'mi Taksam?

ofyale

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ; Doların yükselmesi sebebiyle MSI GE-70 Apache almaktan kısmen vazgeçmiş olmam dolayısıyla Monster'e yönelmiş bulunmaktayım. Ayrıca bana ve çoğunuza göre SSD'siz notebook düşünülemez. Bende Monster almam durumunda + SSD ekletip öyle almayı düşünüyorum.
Karşımda şu şekilde 3 seçenek var:
  1. 120GB Kingston® SMS200S3/120G mSATA SSD Disk SATA-III 6GB/sn (Okuma : 550 MB/s - Yazma : 520 MB/s) (330 TL)
  2. 128GB Samsung PM851 mSATA SSD Disk SATA-III 6GB/sn (Okuma : 530 MB/s - Yazma : 140 MB/s) (330 TL)
  3. 240GB Mushkin MKNSSDAT240GB mSATA SSD Disk SATA-III 6GB/sn (Okuma : 560MB/s - Yazma : 530 MB/s) (422 TL)
Bu 3 markadan hangisi alanında en iyisidir? Ve sizin tavsiyeniz nedir arkadaşlar? Birde MSI SSD olarak hangi markayı kullanıyor?

Teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle teşekkürler. Fakat sadece 3 model arasından seçim yapabiliyorum. Daha dogrusu pek ugrasmak istemiyorum ona göre. Sadece 3 modelden birini önerirseniz sevinirim. :)

Fakat SSD alacak arkadasım icin de bu yazdıklarınızı değerlendireceğim. Onu yukarıda belirtmemistim. :)

@ofyale
Monster Türk firması. Ayrıca Casper ve Exper gibi dandidik markalar hariç hiç bir markada HDD değiştimek seni garanti kapsamından çıkartmaz ki Monster içinde en az 2 adet SATA yuvası ile geliyor. Yani sana istediğin upgrade imkanını tanıyor. Tek yapman gereken 2 vida söküp diski yerleştirmek, o kadar. Eğer oradaki disklerden almaya kalkarsan sen zarara uğrarsın. Zira oradaki modeller eski seriler ve eski kontrolcülere sahipler. Hemde fiyatları el yakıyor.

Peki teşekkür ederim Monster almam durumunda dediğiniz gibi yapacağım.

Birde MSI'in hangi SSD'yi kullandığı hakkında bilginiz var mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı