Monster Huma H5 alınır mı?

Yakın zamanda ben de aldım. Uzun araştırmalar sonucunda MacBook Pro aldım ama Thinkpad daha sağlam geliyor Monster'dansa.
Buna ben de katılıyorum. Monster'ın herhangi bir modeli Thinkpad ile çok rekabet edemez bu sağlamlık konusunda. Fakat yukarıda da yazdığım gibi, aynı fiyatlara işlemci ve ekran kartı olarak daha düşük bir model almak bana çok mantıklı gelmiyor. Tabii monster aldıktan sonra da biraz dikkatli kullanmak, ömrünü uzatacaktır.
Arkadaşlar şöyle bir bilgisayar önerisi geldi. Bu ürün için ne dersiniz?
Msi prestige'in bu konfigürasyonunda en az 8gb ram ve 1 tb'lık ssd parasını da ayrıca hesaplamak gerekecek.

Fakat genel olarak prestige 15'in batarya süresi (82 wH) için çok iyi eleştiriler var. Genel olarak ürün güzel gözüküyor. Sizce nasıl bir tercih olur? i7-10710u sizce 9750h'ın çok gerisinde kalır mı?

11.500 TL'ye Monster'da;
- i7-9750h
- gtx 1650 (max-q değil sanırım, emin değilim)
- 16 gb (tek kanal, max 32 gb)
- 2 tb m2 ssd alınabiliyorken;

linkteki ürün 11.600 TL'ye Msi Prestige 15'de;
- i7-10710u
- gtx 1650 max-q
- 8 gb ram (çift kanal desteği, max 64 gb)
- 256 gb ssd
*** ilave 8 gb ram ve 1 tb m2 ssd hesaba katarsak, yaklaşık +2000 tl daha ilave olacaktır sanırım.

---------------------------------------------------------------------
Bu cevap yazma olayını çözemedim.
Son mesajımın üzerinden 10 saat geçmesine rağmen, az önce yazdığım cevabı, yukarıdaki şekilde aynı mesaja ekledi. Neden böyle oluyor?
Arkadaşlar,

Msi prestige 15 modelinin depolama bilgilerinde;

1x M.2 SSD slot (NVMe PCIe Gen3)
1x M.2 SSD Combo slot (NVMe PCIe Gen3 / SATA yazıyor.

Bu ikisi arasında fiziksel olarak fark var mı?
Ekteki resimde işaretli kısım ikinci m2 ssd için ayrılan yer. Bu m2'nin boyutu normalden daha mı kısa oluyor?

link: msi1.jpeg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı