Monster Laptop Overclock Nasıl Yapılır?

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim üzere Monster marka bilgisayarım var ve OC yapmak istiyorum. Control Center üzerinden yaptığımda bilgisayar kasmaya ve otomatik kapanmaya başladı. Düzelttikten sonra bir daha cesaret edemedim. Konuya cidden hakim olanlar yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır maalesef. Oyun içi değerleri attım ama undervolt önerildi onda da performans düşecekmiş.

Sorduğunuz kişi sizinle alay etmiş. Undervolt performans arttırır. Özellikle laptoplarda batarya performansını. Ayrıca sıcaklıklar da düşük olacağından daha stabil çalışacaktır cihaz.
Hocam ControlCenter uygulamasında sanırım sadece GPU için volt ayarlaması yapılıyor. Zaten benim GPU pek ısınmıyordu. Ben de uzun zamandır güzel bir soğutucu arıyordum ama maalesef 17.3" için bir soğutucu bulamadım. Sizin kullandığınız modeli öğrenme şansım var mı acaba ?
Addison ANC-606 yazıyor, kutusunu atmıştım alt kısmında böyle bir bilgi var. Sanırım budur :)

Aynı sıkıntı Bende'de var. CS:GO'da 80-100 arası FPS alıyorum. Ki senin bilgisayarın benimkinden daha iyi olduğunu varsayarsak genel olarak Monster notebooklarda sıkıntı var sanırım.
Bu arada A5 13.4 kullanıyorum. Bu sorunun nedenini bilmiyorum. Bende overclock yapamayı düşünüyorum. Eğer yönetimini bulursan, burada paylaşırsan bana da yardımın dokunur :D .

Arkadşlar aynı sorunu ben de yaşadım. Yeni aldığım Monster Abra serisinde CS:GO veya LoL bütün oyunlarda grafikler yüksekte de alçakta da 60 FPS sabitti. İnternette ne gördümse yaptım değişmedi. Daha sonra kendim kurcalarken buldum.
GeForce Experience'a girin.
Ayarlara girin.
Battery bost kapatın.
Whısper mode'yi kapatın.
Sorun çözülüyor.

Geri
Yukarı