Monster laptop sıcaklık değerleri normal mi?

Ali Tunç

Hectopat
Monster markalı i5-12500H 3050 Ti'lı sisteme sahibim 10 dakika CPU-Z 95-96 ve FurMark'tan test yaptım 81-82 değerleri çıktı normal mi bu dereceler?

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Ne zaman aldınız laptobu

2-Hiç bakım yapıldımı(Fan ve termal macun)

3-Kaç fanlı bir laptop

4-Laptop soğutucu kullanıyormusunuz

1-Ne zaman aldınız laptobu

2-Hiç bakım yapıldımı(Fan ve termal macun)

3-Kaç fanlı bir laptop

4-Laptop soğutucu kullanıyormusunuz
1- 7 ay oldu
2- Yollamadım daha veya yollamaya zamanım yoktu diyelim
3- 2 adet
4- Hayır

Yeni temizlendiyse değil, yeni aldıysanız hiç değil.
7 ay oldu diyelim bugün normalden daha sıcak geldi o yüzden sorayım dedim

7 aylık bir laptop için çok yüksek değerler.
Altına hava alması için yükseltme kullanıyormusunuz peki.

1- 7 ay oldu
2- Yollamadım daha veya yollamaya zamanım yoktu diyelim
3- 2 adet
4- Hayır

7 ay oldu diyelim bugün normalden daha sıcak geldi o yüzden sorayım dedim
Sıcaklıkları nasıl takip ediyorsunuz

HWMonıtor'den takip ediyorum ekstra olarak yükseklik yok
Sıcaklıklarınız normal değil hocam. Ama laptopunuzun havalandırma deliklerini kapalı vaziyette kullandığınız için zaman geçtikçe termel macunu öldürmüş belli ki.

İlk önce bakım yapılması gerekiyor hem termal macun hemde fan bakımı

İkinci olarak da notebook soğutucu alabilme imkanınız varsa almanız
İmkan yoksa laptopunuzun alttaki havalandırma deliklerini kapatmayacak şekilde altına kitap veya benzeri bir şeyler koyup yükseltmeniz.

Laptopların bileşenlerinin alanları oldukça dar olduğu için normal masaüstü pc lerden ortalama 10 derece daha sıcak çalışırlar. Bunun üstüne siz havalandırma deliklerini de yeteri kadar açık bırakmadığınız için laptop iyi hava alamamış ve ısındıkça termal macunu kurutmuş.

Son olarak marka ve model atabilirmisiniz daha net yardımcı olayım size

Sıcaklıklarınız normal değil hocam. Ama laptopunuzun havalandırma deliklerini kapalı vaziyette kullandığınız için zaman geçtikçe termel macunu öldürmüş belli ki.

İlk önce bakım yapılması gerekiyor hem termal macun hemde fan bakımı

İkinci olarak da notebook soğutucu alabilme imkanınız varsa almanız
İmkan yoksa laptopunuzun alttaki havalandırma deliklerini kapatmayacak şekilde altına kitap veya benzeri bir şeyler koyup yükseltmeniz.

Laptopların bileşenlerinin alanları oldukça dar olduğu için normal masaüstü pc lerden ortalama 10 derece daha sıcak çalışırlar. Bunun üstüne siz havalandırma deliklerini de yeteri kadar açık bırakmadığınız için laptop iyi hava alamamış ve ısındıkça termal macunu kurutmuş.

Son olarak marka ve model atabilirmisiniz daha net yardımcı olayım size
Abra A5 V19.2.1 15,6" önerdiğiniz notebook soğutucu varmı?

Ben kullandığım ve beğendiğim ürünleri tavsiye etmeye çalışırım her zaman sonuçta sürekli değişeceğimiz ürünler değiller. Ama siz yorumlara ve satış rakamlarına göre daha ucuz ürünlerde tercih edebilirsiniz. Size kalmış

1-Zalman markasını tavsiye ettim. Normalde 1 alt modelini tavsiye edecektim ama kalmamış. Bir üst modeli daha kalitelidir. Çok sessiz dir. Malzeme kalitesi de çok iyidir.

Monster Pusat Soğutucusu kendim şuan bunu kullanıyorum. Malzeme kalitesi alüminyum ve eline alınca kalitesini hissediyorsunuz. Ayrıyetten üzerinde hava kanallarıda var havayı dağıtmak için o çok güzel olay. Sadece tek sorunu sesi biraz fazladır. Oturduğunuz zaman rahatlıkla duyabiliyorsunuz.

Ben kullandığım ve beğendiğim ürünleri tavsiye etmeye çalışırım her zaman sonuçta sürekli değişeceğimiz ürünler değiller. Ama siz yorumlara ve satış rakamlarına göre daha ucuz ürünlerde tercih edebilirsiniz. Size kalmış

1-Zalman markasını tavsiye ettim. Normalde 1 alt modelini tavsiye edecektim ama kalmamış. Bir üst modeli daha kalitelidir. Çok sessiz dir. Malzeme kalitesi de çok iyidir.

Monster Pusat Soğutucusu kendim şuan bunu kullanıyorum. Malzeme kalitesi alüminyum ve eline alınca kalitesini hissediyorsunuz. Ayrıyetten üzerinde hava kanallarıda var havayı dağıtmak için o çok güzel olay. Sadece tek sorunu sesi biraz fazladır. Oturduğunuz zaman rahatlıkla duyabiliyorsunuz.
Zaten laptop kullanıyoruz ses tarafında pek sıkıntı bence yok :D ama kulaklık takılı iken karşı tarafa fan sesi geliyor mu gelmiyorsa sıkıntı yok bence

Yeni konular

Geri
Yukarı