Monster laptop vs Asus laptop vs MSI laptop

JAWS

Hectopat
Monster'a mı yönelmeliyim, MSI'a mı, Asus'a mı?
Hepsinin şikayetvar bölümünden şikayetine baktım. MSI müşteri hizmetleri çok kötüymüş. Asus'un tonla şikayeti var her konudan. En az Monster'ın gördüm. Bunu da şuraya bağlıyorum, daha yeni bir marka olduğu için müşteri ilişkilerine çok önem veriyorlar. Fakat ne kadar güvenilir? Okuduğum çoğu yazıda “laptopu aldığım ilk bir hafta sorun çıktı gönderdim sağ olsunlar yaptılar” denildiğini gördüm. Tamam teknoloji şans işi ama ilk haftada sorun çıkaran cihazı yapsalar da ben ne yapayım? İster istemez kötü bir izlenim bıraktı biraz. Ama şöyle de bir şey var. 5 bin TL'ye aynı özelliklerdeki Asus veya MSI'a 1500-2000 TL daha fazla neden vereyim?

İşte arkadaşlar kafam bu yönden çok karışık. Almışken kaliteli bir şey alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum. Uzun vadede hangi marka üzmez? Sadece marka konusunda kararsızım. Her markadan 1-2 model var kafamda. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Durum budur. Varsa yardımcı olmak isteyen buyursun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 yıldan fazla Monster kullandım. Masaüstü bir bilgisayar gibi olmuyor ama genelde memnun kaldım. Senin de tahmin ettiğin gibi müşteri konusunda cidden çok hassas davranıyorlar. Monster tercih edilebilir bir marka, dediğin gibi fazladan 1500-2000 TL vermeye gerek yok.

Her markanın farklı modellerinde sorunlar olabiliyor. O yüzden Asus alıp hiç sorunla karşılamazsınız diye kimse diyemez. Monster ben de kullanıyorum memnunum alınabilir. Müşteri memnuniyetleri de iyi. Asus ve MSI eğer düşük fiyatta bulursanız onlar da tabi alınır.

Bende de ayni kuskular vardi. Fiyat farki belli bir de MSI'da alacagim bilgisayarlarda isinma problemi cok dolaniyor. Hem fazla vericem hem de oyle bir sey olacak. Kendi kendime sikinti yaparim diye ucuz olsun birkac birseyi de gormezden gelirim dedim gittim aldimç Monster bayisinden alirken incelemedim cunku titiz biri oldugumu kasa ve ekran herhangi bir problem olmasini istemedigimi soyledim. 2 saat dediler bekleyip gittim aldim. Eve geldim ekranin tam ortasinda olu piksel vardi bir de kapaginda aluminyumun uretim asamindan ahsaplardaki gibi damar vardi. O aslinda cok sorun degil de goruntusu kotuydu. Ertesi gun hemen gittim servisine durumu anlattim zaten 15 gunde iade hakkim da vardi bana panel degisimi yapabiliriz dediler. Uygun bir dille kapaginda da problem var kutuyla birlikte degisim istiyorum dedim hic yormadilar sag olsunlar. Yine bekleme suresi verdiler sonra gittigimde aklimda soru isareti kalmasin diye demo surum kurduk. Eski bilgisayariniz bandrol numarasi bu yeni oldugunu gorun ve detayli inceleme yapin dediler. Ekranda test actilar kendi gozumle de baktim disini da bez ve sprey verdiler aluminyum hatalari silerek daha fazla belli olur dediler. 10 dk inceledim icinden donanimlari kontrol ettim tamam dedim tekrar kutuladilar yani buradan demek istedigim servis telefonla olsun yuz yuze kurnazlik yapmazsaniz cok iyi. Bunun disinda cihazi kullaniyorum isinma yok masaustu takilmalari haric hicbir sorun yok. Adi gibi canavar kasa aluminyum oldugu icinde saglam tek elle kaldiriyorum esnemiyor. 17.3 inch laptop bunun disinda arastirdigimda MSI olu piksel garantisi 3 ve uzeri oldugunda Monster tek olu piksele garanti veriyor. Yakin bir tarihte aldigim icin cok arastirma yapmistim forumlarda daha cok Abra'larin kasa kalitesinden ondan bundan bahsediliyor. Arkadaslar rakipleriyle fiyat farki belli bi yerden dezavantaj olacak zaten. Babasinin hayrina kimse uyguna bir sey satmaz fiyat performans olarak tartiya koyup incelemek lazim. Bayadir bu forumda Monster konusunda yaziyorum yeni alacak arkadaslari boyle konusup urkutuyorlar. He aklima gelmisken isik sizmasi da IPS'lerde hastaliktir bana ozel mi bilmiyorum degisim oldugu icin baya ozenli kontrol edildi karanlikta siyah ekran acip baktigimda isik sizmasi yok denecek kadar az hatta yok gibi bir sey o yuzden buraya hemen gelip Monster dandik MSI al demek yanlis geliyor

Ama her zaman diyorum imkaniniz varsa her zaman buradaki yorumlara gore degil gidip inceleyip alin. Benim aklimda birkac soru vardi fan sesi filan magazada test ettim kendim karar verdim ki hafif fan sesi var yuk altinda. O da normal guclu bilgisayar bunlar masaustu bilesenleri var model merak edenler icin T7 v10.1.1.

Cok uzun oldu kusura bakmayin saygilar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster pişmanlıktır.
Hocam Monster konusu geçince aynı kelimeleri yazmaktan usanmadın mı? Monster ben aldım ama şu sorunları yaşadım, tavsiye etmiyorum o yüzden de ki bilelim bizde. Her konuda aynı cevabı yazıyon. Her marka modelde biri problem yaşıyor diye o markanın her ürünü aynı gibi düşünmek saçma değil mi?

Hocam Monster konusu geçince aynı kelimeleri yazmaktan usanmadın mı? Monster ben aldım ama şu sorunları yaşadım, tavsiye etmiyorum o yüzden de ki bilelim bizde. Her konuda aynı cevabı yazıyon. Her marka modelde biri problem yaşıyor diye o markanın her ürünü aynı gibi düşünmek saçma değil mi?

Yoruldum kardeşim artık Monster sorunlarını anlatmaktan daha önceki konularımı okuyabilirsin.

Yoruldum kardeşim artık Monster sorunlarını anlatmaktan daha önceki konularımı okuyabilirsin.
Ayrıca bu sorunlardan bahsetmeyeceksen bu şekilde bilgilendirme yapmana gerek yok. Bu arkadaşın konuyu açma sebebi "Neden Monster?" veya "Neden MSI değil?" olarak değerlendiriliyor. Sebebin varsa bunlardan bahsetmek zorundasın. Bahsetmekten yorulduysan, bu şekilde yorum yapıp insanları belirsizlik içinde bırakamazsın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı