Monster Q47MS-16GC3 İçin Ne Dersiniz?

HanKaĞaN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Uzun zamandır orta-üst düzey arası laptop araştırıyorum. Lenovo Y510p istiyorum ama 2500 lira bütçe olduğu için alamıyorum. MSI GE70'de karar kıldım ama bugün araştırma yaparken Monster'ların MSI üretimi olduğunu öğrendim. Bu yüzden bu linkteki Monster'ı almayı düşünüyorum siz ne dersiniz?;

MONSTER® Q47MS-16GC3 15.6" - MONSTER NOTEBOOK > 15.6" MS-16GC

Bu link ürünün MSI üretimi olduğunun, yurtdışında Whitebook olarak satıldığının kanıtı;

MSI Notebook Product Specifications

Bu da amatör çekilmiş Türkçe kutu açma videosu. Sade tasarımı ve malzeme kalitesi hiç fena değil. Üzerinde SSD disk takılı olmadığı halde, 10-15 sn'de açıldı makine;

Monster MS-16GC - Yüksek Performanslı Dizüstü Bilgisayar Kutu Açılış Videosu - YouTube

Firmayı aradım, herşeyi sordum, söyledim. Teslimat probleminin ortadan kalktığını, hemen kargolayabileceklerini söylediler. 30 gün içinde ekranda tek bir ölü piksel çıkarsa makineyi yenisiyle değiştireceklerini söylediler.

GE70'den farkları; i7 Haswell 4700MQ işlemci, 2 adet mSSD portu mevcut ve fiyatı 100 lira daha ucuz. Başta Recep hocam olmak üzere yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gereken her şey tamam gibi görünüyor. O fiyata alabileceğiniz en üst seviye donanıma sahip laptop.

Ben almanızda sakınca görmüyorum.
Hocam benim konuyu açmamın sebebi, her ne kadar videoda sağlam görünse de hiç dokunup, test edemediğim için, kafamda soru işareti kalması. Ayrıca 4 yıl kullanabilmek açısından malzeme kalitesinin nasıl olduğunu merak ediyorum...

İstanbul'da oturuyorsanız mağazasına gidip inceleyebilirsiniz.

İstanbul'da değilim hocam. Ancak kullanıcılar, 7200 RPM diskin bazen cızırdama yaptığını (bunun normal olduğunu söylüyorlar) ve optik sürücünün biraz kalitesiz olduğunu söylemişler. Bu videodan da anlaşıldığı gibi;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mağazadan almayacaksınız almayın. Sonra teslimat süreleriyle ilgili problem çıkıyor. Ben olsam MSI GE70 2OE-267XTR Notebook, Fiyat: 2.492 TL bunu alırım.

Monster'ı aradım hocam, stok durumu ile beraber herşeyi sordum. Önsipariş sistemini kaldırdıklarını, stokta olmayan ürünleri satmadıklarını ve almayı düşündüğüm modeli mesai saatleri içinde ödeme yaptığım anda kargolayacaklarını söylediler.

Ayrıca dediğim gibi almayı düşündüğüm Monsterda MSI üretimi, sizin tavsiyenizde. İkiside aynı markayken i5 almak mantıklı gelmiyor açıkçası. 30 gün ölü piksel çıkma durumunda makineyi en fazla 1 hafta içinde değiştiriyorlarmış, ki bunuda birebir yaşayan arkadaşım var. Arka kapağı açıp temizleme, donanım yükseltme gibi işlemler de garanti dışı bırakmıyor. Ama yine de kararsızım tabii. Alternatif model olarak Y510p var ama hem bütçemi aşıyor hem onun da ısınma, uyumsuzluk gibi kronik sorunları olduğu söyleniyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet iyi bence dizüstünde donanım kadar görsellikte önemli bence dizüstü gayet şık. Hayırlı olsun.

Siz gereken bilgileri almışsınız zaten memnun kalmadığınız takdirde iade şansınız da var bu konu hakkında Monster'in sitesinde şöyle yazıyor:

MONSTER Notebook modellerinde ilk 15 gün için koşulsuz ürün iade garantisi veriyoruz. Kullanıcılar herhangi bir MONSTER Notebook modelini satın aldıktan sonra 15 gün boyunca ürün üzerinde istediği uygulamaları çalıştırarak ürünümüzü test edebilir ve en küçük bir memnuniyetsizliğinde ( Evimin duvarına rengi uymadı bile dese !!! ) ürünü hemen iade ederek parasının iadesini talep edebilir. Müşterilerimiz üründen gerçekten memnun olduklarını belirtinceye kadar ürüne ait mülkiyetin bize ait olması gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı