Monster Tulpar T5 V1.2.1 Overclock

ufux323

Hectopat
Konu üzerinde belirtildiği gibi cihazıma bazı overclock işlemleri yapmaktayım.

Sistem;
i7 4910MQ 2.9-3.9 GHz
GTX 870M 3 GB
MS16F41 anakart
180W (19.5v 9.23A) adaptör
16 GB DDR3 1600MHz
Win10 1909 X64

Cihazın tüm gücü işlemci ve ekran kartına vermesi anlamında, CD ROM hard disk gibi gereksiz tüm bileşenler söküldü Wi-Fi'de sökeceğim. Harici monitör kullanarak laptop ekranını devre dışı bıraktım.

Cihaza kendi emeğim ile sıvı soğutma yapmış bulunmaktayım. Isınma yönünden bir sorunum yoktur.

Ekran kartına overclock VBIOS dosyasını biraz editleğerek Watt artışı sağlandı 110W > 150W yapıldı. +500 VRAM +53 Core

İşlemciye undervolting yapıldı -0.070MV(CPU Core Cache Intel GPU) Çarpanlar 4.00 GHz'ye çıkarıldı tüm çekirdekler için.

Ekran kartını özellikle OC yapmak istiyorum fakat daha nereden devam edeceğimi bilmiyorum. Voltaj artırımı konularını ve VBIOS dosyasındaki bazı yerleri tam öğrenemediğim için fazla kurcalamadım. Bu işlerden anlayan arkadaşları konuma bekliyorum. VBIOS dosyalarımı upload ediyorum. Backup.rom orijinal olanıdır. oc2.rom ise benim düzenlediğimdir. vbios dosyaları kepler BIOS editör ile açılabilir.

Core'yi fazla yükseltince biraz sapıtıyor ekran kartı bazen mavi ekran yiyebiliyor. Ama şu verdiğim şekilde şu anlık bir sorun yok. İşlemciye mümkün olduğunca O.C fazla yüklenmiyorum. PUBG tarzı oyunlar oynuyorum. FPS artırımına gitmem lazım biraz daha. Cihazıma GTX980M'de takılabilir ama dolar kuru bütçe durumu işi zorlaştırıyor. Kendime bir sistem dizene kadar idare etmem gerekli. Yardımlarınızı bekliyorum.

Soğutma konusu dediğim gibidir özellikle ekran kartı için hiç kafaya takmayın yeterince soğuk.

Cihazım şimdilik ilanda satılırsa kısmet, benim pc

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı