Monster Tulpar T5 v23.3.2 yılbaşı indirimi

Bütçe
25-30 (belki 35 e kadar zorlanabilir)

Yeyith

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T5 V23.3.2

CPU: i5-12450H 8C/12T
GPU: RTX4060 8GB 128BIT
RAM: 32GB DDR4 3200MHz
SSD: 1TB M.2 SSD
Meslek
İngiliz Dil Edebiyatı Öğrencisi
Arkadaşlar sorum gayet basit, Monster bilgisayarları zamandan zamana indirime giriyor bildiğimiz gibi. Acaba diyorum, yılbaşı indirimine girer mi? Ayrıca başka bilgisayarlar önerilerine açığım ama rica ederim artık Monster'ı kötülemeyin :D

Alacaksanız bu modeli alın, 12450H için değmez.

Yılbaşına kadar zamlayıp yılbaşında da önceki fiyattan sözde indirimli diye satarlar büyük ihtimal. 😃

Alacaksanız bu modeli alın, 12450H için değmez.

Hocam iyi hoş da zaten 12 nesil bir işlemci ikisi de ve benchmarklar'a baktım şimdi tabii ki de i5-13500hx daha iyi ama sıkıntı hem fiyatı hem de arada 5 bin liralık bir fark olduğunu düşünmüyorum bir de üzerine bahsettiğim modelde 32 GB RAM varken sizin attığınızda 16 GB RAM var, eğer 32 GB RAM olsaydı ve fiyatta biraz daha 34.500 civarı olsaydı düşünebilirdim ama o kadarı cebimi aşıyor maalesef. İndirim konusunda ne düşünüyorsunuz bu arada?

Tulparın Forumda incelemesi vardı. Macunu değişince performans çok iyi oluyor diye.
38k biraz fazla ama indirim olursa alınabilir bence.

Hocam iyi hoş da zaten 12 nesil bir işlemci ikisi de ve benchmarklar'a baktım şimdi tabii ki de i5-13500hx daha iyi ama sıkıntı hem fiyatı hem de arada 5 bin liralık bir fark olduğunu düşünmüyorum bir de üzerine bahsettiğim modelde 32 GB RAM varken sizin attığınızda 16 GB RAM var, eğer 32 GB RAM olsaydı ve fiyatta biraz daha 34.500 civarı olsaydı düşünebilirdim ama o kadarı cebimi aşıyor maalesef. İndirim konusunda ne düşünüyorsunuz bu arada?
Hangi gpu yu tercih edeceksiniz. 4060 mı 50 mi?

Tulpar'ın forumda incelemesi vardı. Macunu değişince performans çok iyi oluyor diye.
38k biraz fazla ama indirim olursa alınabilir bence.

Hangi GPU'yu tercih edeceksiniz. 4060 mı 50 mi?

Hem beinm attığım Tulpar T5 v23.3.2 hem de arkadaşın attığı T5 v23.1 RTX 4060'a sahip. Ama eğer 4050'li bir bilgisayar önerecekseniz önerilere açığım tabii ki de. Amacım sadece fiyatına değmesi o kadar.

Bu marka için çoğu yerde alınmaz diyor ,ama halen alan da var , şimdi baktım fiyatına göre güzel özelliklere sahip alınır mı acaba? Qhd modeli var mı

4060 almak daha mantıklı olur 13500HX veya 13650h Tulpar iyi seçenekler.

İkisinde de 4060 var hocam da dediğim gibi tek fark işlemci ama dediğim gibi ortada 5K fark ettirecek bir fark görmüyorum gerekirse 5 FPS az alalaım 5K cebimize kalsın 😁.

Bu marka için çoğu yerde alınmaz diyor, ama halen alan da var, şimdi baktım fiyatına göre güzel özelliklere sahip alınır mı? Acaba? QHD modeli var mı?

Bende aynı düşünceden çok takıldım aslında ama biraz hem çevremdeki arkadaşlarıma hem de forumlara aynı zamanda da inceleme videolarına baktığımda hepsi gayet güzel bilgisayar diyor. 2015'ten beri aynı Monster bilgisayarı kullanan arkadaşım bile var öyle diyeyim. Yeni modellerde artık ısınma sorununu falan çözmüşler yeterince ki laptop bu ısınması gayet doğal. Ayrıca QHD model yok maalesef bende merak edip baktım 1080P'den başka yok mu diye hepsi şu an fix bir şekilde 144Hz 1080p monitörlere sahipler.

Merak eden varsa arkadaşlar direkt yılbaşı öncesi almayı düşünüyorum hatta bu bilgisayar olmasa bile bilgisayar almayı düşünenlere öneririm bir an önce almalarını çünkü yılbaşından sonra zam bekleniyormuş hani indirim olsa bile yine bir 500-1000 TL civarı zararda olucağım o yüzden direkt alıyorum bilgisayarı bu hafta içinde ama dediğim gibi önerilere ve daha önce bu modeli kullanmış olan varsa tecrübelerine açığım.

Son düzenleme:
İkisinde de 4060 var hocam da dediğim gibi tek fark işlemci ama dediğim gibi ortada 5K fark ettirecek bir fark görmüyorum gerekirse 5 FPS az alalaım 5K cebimize kalsın 😁.

Bende aynı düşünceden çok takıldım aslında ama biraz hem çevremdeki arkadaşlarıma hem de forumlara aynı zamanda da inceleme videolarına baktığımda hepsi gayet güzel bilgisayar diyor. 2015'ten beri aynı Monster bilgisayarı kullanan arkadaşım bile var öyle diyeyim. Yeni modellerde artık ısınma sorununu falan çözmüşler yeterince ki laptop bu ısınması gayet doğal. Ayrıca QHD model yok maalesef bende merak edip baktım 1080P'den başka yok mu diye hepsi şu an fix bir şekilde 144Hz 1080p monitörlere sahipler.

Merak eden varsa arkadaşlar direkt yılbaşı öncesi almayı düşünüyorum hatta bu bilgisayar olmasa bile bilgisayar almayı düşünenlere öneririm bir an önce almalarını çünkü yılbaşından sonra zam bekleniyormuş hani indirim olsa bile yine bir 500-1000 TL civarı zararda olucağım o yüzden direkt alıyorum bilgisayarı bu hafta içinde ama dediğim gibi önerilere ve daha önce bu modeli kullanmış olan varsa tecrübelerine açığım.
Hocam sanırım aldınız, memnun musunuz? İlk incelemeniz nasıl oldu?

Geri
Yukarı