Monster Tulpar T5 v19.2 düşük FPS

Yusuf Serhan

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Monster Tulpar T5 v19.2 model bir bilgisayara sahibim. Bilgisayarı ilk aldığımda bir problemim yoktu. 2-3 gündür problemim devam ediyor. Bilgisayara hiçbir zaman bir USB, ya da SD kart ya da benzeri herhangi bir şey takmadım. Sadece resmi olan (Ubisoft Connect, Steam, Epic Games Origin) kaynaklardan oyun satın aldım ve yükledim. Laptopa hiçbir zaman bir antivirüs yüklemedim. İnternetten sadece Türkçe yama dosyalarını yükledim, fakat onların da virüssüz olduğundan eminim. Çünkü başka bir PC de denedim, tarattım çeşitli anti vürüslerle sorun çıkmadı. Şu an problemim, gerçekten saçma FPS değerleri. GTA V'de 60 FPS alamadığım gibi, sıkça 30 FPS altında düştüm. Çeşitli oyunlarda aynı şekilde, 60 FPS alamıyorum, sık sık drop yiyip 30 FPS altında düşüyorum kanser ediyor. Bütün sürücülerim güncel.

Oyun içi ayarları sadece ve sadece GeForce Experience üzerinden optimize ediyorum, sonra oyun içinde hiçbir şekilde ayarlar kısmına girmiyorum bile. Son Windows 10 sürümündeyim. PC'de virüs yok, sürücülerim güncel eminim. Oynadığım oyunlar sadece ve sadece resmi platformlar. Her oyunda böyle bu FPS problemi. Neredeyse laptop oyunları kaldırmıyor diyeceğim, o raddeye geldim. PC'yi sadece 3 ay kullandım daha bakım vaktine 1 ay var. Dediğim gibi laptopu ilk aldığımda böyle bir problem yoktu. O zamandan bu zamana laptopta değişen hiçbir şey yok. Sadece internet servis sağlayıcımı Türk Telekom'dan TurkNet'e çevirdim, bununda bir alakası olduğunu zannetmiyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
sabit her oyunda 60 FPS vermesini istiyorum. Sabit olmayan bir şekilde 30-50 arası gidip geliyor FPS'ler
Bende de, abra v5 16.6.3 modeli var, düşük fps sorunları bende de var maalesef. Verilen USB içinden driverler'ı kurun. Daha sonra geforce exprince üzerinden güncelleyin kartı. Aldığıma bin pişmanım. İştende çıkarttılar, kara kara düşünüyorum ne yapacağım diye.

Windows'un otomatik olarak güncelledikleri güncel diğerlerini nasıl güncelleyebilirim bilmiyorum yüksek performans dediğiniz nedir ? PC oyun modunda oynuyorum her oyunumu ve fişte oynuyorum. Windows mobility Center dan pil durumundan dengeli güç tasarrufu MONSTERdan başka bişey yok. Kaspersky virus remove tool virüs bulmadı

nasıl yapacağımı bilmiyorum

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    26,3 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran Alıntısı23.PNG
    Ekran Alıntısı23.PNG
    15,3 KB · Görüntüleme: 35

@yavuzhanmorkoc çözmedi hocam​

Bende de, Abra V5 16.6.3 modeli var, düşük FPS sorunları bende de var maalesef. Verilen USB içinden Driverler'ı kurun. Daha sonra GeForce exprince üzerinden güncelleyin kartı. Aldığıma bin pişmanım. İştende çıkarttılar, kara kara düşünüyorum ne yapacağım diye.

Hangi driver güncel hangisi değil, bilmiyorum hangisini kurup hangisini kurmalıyım bilmiyrum hepsini yapsam sorun olur mu

Son düzenleme:
teknik servise ver sıkıntı ciddi olabilir yenisini verirler büyük ihtimalle
teknik servise versem geri almam ne kadar sürer ? bence 1 aya gelmez geldikten sonra da sorun çözülmez. teknik servislerle yıldızım hiç barışmadığı için güvenemiyorum. Monster'ın teknik servisi iyi mi ?
@Yusuf Serhan sürücü güncellemen lazım.

Ekran kartın ne bilmiyorum Monster markası AMD kart koymadığı için NVIDIA'dır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GeforceExperience kuruyorsun sonra ekran içi zaten yeni sürücü çıkarsa "güncelle" diyecektir ona tıkla.
Sonra, günceller.

Sistemi güvenilir bir Antivirüs ile tarat.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam video sorunumu çözmedi tam tamam yaptım virüs bulmadı şimdi benim hangi sürücünün güncel hangisinin güncel olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Teknik servise versem geri almam ne kadar sürer? Bence 1 aya gelmez geldikten sonra da sorun çözülmez. Teknik servislerle yıldızım hiç barışmadığı için güvenemiyorum. Monster'ın teknik servisi iyi mi?

Hocam video sorunumu çözmedi tam tamam yaptım virüs bulmadı şimdi benim hangi sürücünün güncel hangisinin güncel olmadığını nasıl öğrenebilirim?

İstanbuldaysan git elden ver gün içinde çözüp veriyorlar soruna göre. Teknik servis gayet ilgililer çözülmez diye bir şey yok hadi diyelim çözemediler dediğim gibi seni arayıp yenisini verirler

Geri
Yukarı