Monster Tulpar T5 v21.3 ile her oyun kasıyor

Taha Resul

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Monster Tulpar T5 v21.3 kullanıyorum. Öncesinde Spider-Man, God of War gibi oyunları 2K Ultra ayarlarda sorunsuz oynarken şu anda indie oyunlarda bile FPS çok düşüyor. Bilgisayarın temizliğini yeni yaptırdım. Hata nereden kaynaklanıyor olabilir? İstediğiniz değerleri yollayabilirim.

Benchmark testi de yaptım, oradan gayet başarılı sonuç dönü. Aşağıya bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü.png
    Ekran görüntüsü.png
    415 KB · Görüntüleme: 35
Merhaba arkadaşlar.

Monster Tulpar T5 v21.3 kullanıyorum. Öncesinde Spider-Man, God of War gibi oyunları 2K Ultra ayarlarda sorunsuz oynarken şu anda indie oyunlarda bile FPS çok düşüyor. Bilgisayarın temizliğini yeni yaptırdım. Hata nereden kaynaklanıyor olabilir? İstediğiniz değerleri yollayabilirim.

Benchmark testi de yaptım, oradan gayet başarılı sonuç dönü. Aşağıya bırakıyorum.
Sıcaklık değerleri neler?

Merhaba arkadaşlar.

Temizliği serviste yaptırdıysan MX4 kullanılmıştır, sonuç olarak işlemci thermal throttle oluyor. Kendin daha kaliteli bir macun alıp kullan, sorununu çözecektir.

Sıcaklık değerleri neler?
Sıcaklık Değerleri.png

Bu esnada oyun açıktı ve yine kasıyordu. Sıcaklık değerleri çok yüksek gelmedi bana.
Temizliği serviste yaptırdıysan MX4 kullanılmıştır, sonuç olarak işlemci thermal throttle oluyor. Kendin daha kaliteli bir macun alıp kullan, sorununu çözecektir.
Serviste Grizzly Kryonaut termal macun sürdüklerini söylemişelerdi. Sıcaklık değerleri de çok yüksek çıkmadı. Başka bir şeyden bence.

Eki Görüntüle 1964995

Macunu kendim götürdüm bunu sürün diye.

Olabilir aslında, tekrar bir servise götürebilirim.

Aha bu işlemci, bu işlemciye undervolt yapabilirsin çok iyi değerlerde. FIVR sekmesini SS atabilir misin? Yardımcı olmak isterim, abim aynı cihaza sahip.

Ana ekrandan bd prochot tikini kaldır, FIVR kısmından Theraml Velocity Boost ayarını kapat. Diğer ayarları sonra yaparız.

Ana ekrandan bd prochot tikini kaldır, FIVR kısmından Theraml Velocity Boost ayarını kapat. Diğer ayarları sonra yaparız.

Aha bu işlemci, bu işlemciye undervolt yapabilirsin çok iyi değerlerde. FIVR sekmesini SS atabilir misin? Yardımcı olmak isterim, abim aynı cihaza sahip.

FIVR.png

Dediğin ayarları yaptım hocam. Başka ne yapabiliriz?

Eki Görüntüle 1965180

Dediğin ayarları yaptım hocam. Başka ne yapabiliriz?

Bu hehberden yararlanarak undervolt yap şimdi de.

Yeni konular

Geri
Yukarı