Monster Tulpar T7 v20.7.4 laptop düşük FPS veriyor

Enes Görür

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel® Alder Lake Core™ i7-12650H
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® RTX4060 Max-Performance 8GB GDDR6 128-Bit DX12
RAM: 16GB (1x16GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
SSD: TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
RAM
16GB (1x16GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
SSD veya HDD modeli
1TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
Ekran kartı
NVIDIA® GeForce® RTX4060 Max-Performance 8GB GDDR6
İşlemci
Intel® Alder Lake Core™ i7-12650H
Monster Tulpar T7 v20.7.4 laptop kullanıyorum, Batman: Arkham Knight oyununda bazen FPS yerlere düşüyor bu sistemle normalde 90 FPS falan alıyorum zaten sınırı o bazen 60 FPS falan alıyorum bazen de drop oluyor 55 50 FPS'e falan düşüyor yani çok sık yaşanıyor. Oyunu oynayamıyorum birçok oyunda da bu sorun yaşanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Tulpar T7 v20.7.4 laptop kullanıyorum, Batman: Arkham Knight oyununda bazen FPS yerlere düşüyor bu sistemle normalde 90 FPS falan alıyorum zaten sınırı o bazen 60 FPS falan alıyorum bazen de drop oluyor 55 50 FPS'e falan düşüyor yani çok sık yaşanıyor. Oyunu oynayamıyorum birçok oyunda da bu sorun yaşanıyor.

Ekran kartı sürücülerini kontrol edin. Termal macun ve bakımlarını aksatmadan yapın. Ayrıca ayarlardan seçilen uygulamaya yüksek performansa ayarlayabilirsiniz. Ayarlardan açılmamış bazı ekran kartı özellikleri olabilir. Kontrol etmenizi öneririm.

sıcaklık kaynaklı işlemci kendini kısıtlıyor olabilir işlemci sıcaklığı nedir?

Ekran kartı sürücülerini kontrol edin. Termal macun ve bakımlarını aksatmadan yapın. Ayrıca ayarlardan seçilen uygulamaya yüksek performansa ayarlayabilirsiniz. Ayarlardan açılmamış bazı ekran kartı özellikleri olabilir. Kontrol etmenizi öneririm.

Cihazı daha yeni aldım teknik servis performans ayarlarınıda yaptıl zaten.

sıcaklık kaynaklı işlemci kendini kısıtlıyor olabilir işlemci sıcaklığı nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    273,5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Geri
Yukarı