Monster Tulpar v19.5 sıcaklık değerleri ve ThrottleStop ayarları

sayginss

Hectopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Selamlar laptopumda son günlerde sıcaklıklarda bir artış gözlemledim özellikle bu sabah PUBG girdiğimde neredeyse CPU 90 derecenin altına düşmedi. Laptopu alalı 2 ay oldu olacak 1.5 2 hafta önce fabrikanın macunu iyi değildir deyip MX-4 2019 Edition sürdüm. Aşağıya resimleri bırakıyorum yorumlarınızı bekliyorum özellikle ThrottleStop ayarları konusunda.
Testlerin hepsi Turbo mod aktif ve fan hızı Turbo'da yapıldı.
Bir de soracağım şey 9750H'ın Turbo Power limits orijinal fabrikasyon ayarları neydi?
ThrottleStop.

throttlestop ana pencere.jpg

BIOS'tan -50MV undervolt mevcut bunla birleşiyor mu emin değilim.

throttlestop FIRV.jpg

Şuranın orijinal ayarlarını bulamadım.

turbo power limits.jpg

İlk PUBG ile başladık normal bir oyun seansı.

pubg turbo mod fan aktif ayarlar orta.jpg

Ardından 5 dk CS girdim soğumasını beklemeden.

csgo fps max 160 ayarlar orta 70-80 arası gidiyor.jpg

Peşinden RDR2.

rdr2 .jpg

RDR2 ayarlarım.

rdr2 ayarlar.jpg

Ve Cinebench skoru. İşlemci çekirdek hızları 45-44-43-42-41-40 olarak şu an.

cinebench 45-44-43-42-41-40.jpg

ac oddysey ultra high ayarlar yanıyor yanıyor
ac oddysey ultra high.jpg

Son düzenleme:
Burada yada başka bir forumda o programın tüm ayarlarını nasıl optimize edeceğiniz hakkında bir konu vardı onu bulun bence derim. Ona göre ayar yapıp deneyin. Bende monster bakıyordum bu ısınma sorununu görünce yine bir afalladım.

Merhaba bende Monster Tulpar T7 v19.5 kullanıcısıyım. Benim throttle stop ayarımı deneyin. Ben mavi ekran almadan kullanıyorum.

Bu bilgisayarda işlemci ısısı genellikle 95-90 arası seyreder. Düşürmek için sıvı metal uygulaması yapmalısınız. Bu arada ekran kartı ısınız ne durumda?

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Ayrıca termal macun için Cooler Master mastergel nano kullanmanızı öneririm. MX4'den daha Kaliteli'dir.

Ayarları sıfırlamak istersenizde ThrottleStop'ın kurulu olduğu klasörü açıp. İni dosyasını silin. Eğer her şeyi tam anlamda sıfırlamak istersenizde BIOS üzerinden F3 tuşuna basın ve ardından ayarları kaydedip reset atın.

bugün söktüm macunu görmek için gayette güzel sürmüşüm halbüki kurumamışta. neyse sildim tekrar uygulama yaptım şuan csgoda 14 derece düşüş yaşadım benchmarktada prochot tetiklemiyor sizin ayarlarınızı da uygulayacağım fakat siz tpl den sst ti açmadığınızı görüyorum yeşil sst yazması gerekiyor benim bildiğim

bugün söktüm macunu görmek için gayette güzel sürmüşüm halbüki kurumamışta. neyse sildim tekrar uygulama yaptım şuan csgoda 14 derece düşüş yaşadım benchmarktada prochot tetiklemiyor sizin ayarlarınızı da uygulayacağım fakat siz tpl den sst ti açmadığınızı görüyorum yeşil sst yazması gerekiyor benim bildiğim
TPL normal bir bişimde çalışıyor. PL2 85W , PL1 75W da kilitliyor kendini.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı