Monster'ın Hangi Serisini Almalıyım?

17.3" bana kullanışlı gelmiyor. Ancak siz bilirsiniz.
Doğru söylüyorsunuz, 15.6" daha verimli olur. Bunun yanında, Abra A5 V13.4'e yani sizin dediğiniz ürüne hem 1 TB HDD, hem de RAM eklesem 16 GB ekstra, daha verimli olur değil mi ikisini de eklersem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru söylüyorsunuz, 15.6" daha verimli olur. Bunun yanında, Abra A5 V13.4'e yani sizin dediğiniz ürüne hem 1tb HDD, hem de Ram eklesem 16gb ekstra, daha verimli olur değil mi ikisini de eklersem?
Bütçenizi biraz aşarsınız bilginiz olsun. Özelleştirden deneyin isterseniz.

Bütçenizi biraz aşarsınız bilginiz olsun. Özelleştirden deneyin isterseniz.
Evet, deneme yaptım, 550 TL fark oluyor. 550 TL farkı da karşılayabilirim. Ben verimi merak ediyorum. Nasıl bir etki olur? Daha çok işime yarar mı? Pek fazla bilgili değilim de bu konularda, sizi de meşgul ediyorum, kusuruma bakmayın.

1TB HDD acil değil. 256GB SSD sizi bir süre götürür. Hoş, 8GB RAM de acil değil zaten. İlerleyen zamanlarda, paranız biriktiğinde alırsınız. Zaten başta Windows 10 Key'i almanız lazım. Model FreeDos çünkü. OEM anahtarlar mevcut. 100 TL civarlarında.

1TB HDD acil değil. 256GB SSD sizi bir süre götürür. Hoş, 8GB RAM de acil değil zaten. İlerleyen zamanlarda, paranız biriktiğinde alırsınız. Zaten başta Windows 10 Key'i almanız lazım. Model FreeDos çünkü. OEM anahtarlar mevcut. 100 TL civarlarında.
Yok, bütçeme 700 TL'ye kadar ekleme yapabilirim, Özelleştir'den denediğimde 550 TL fark oluyor. Verim nasıl olur, onu soruyorum.

Evet, deneme yaptım, 550 TL fark oluyor. 550 TL farkı da karşılayabilirim. Ben verimi merak ediyorum. Nasıl bir etki olur? Daha çok işime yarar mı? Pek fazla bilgili değilim de bu konularda, sizi de meşgul ediyorum, kusuruma bakmayın.
Verimi tabi ki olur. Örnek veriyorum; bir oyun 4-5 GB RAM istiyordur. Sana 16 GB ın sadece çift kanal dan 5-10 FPS faydası olur. Ancak bir oyun 8-10 GB RAM istiyordur. 8 GB RAM'in var ise kaldırmaz. Biraz geleceğe yatırım ve azıcık performans arttırmak gibi düşünmelisin bence. HDD tamamen depolama ile alakalı. Depolamaya ihtiyaç duymuyorsanız bir faydası olmaz.

10 FPS fayda etmez. Çok yüksek bir rakam o. Bir oyun 8GB istediğinde ve sende de 8GB RAM varsa kaldırmaz da yanlış. Tam verimde çalışmaz sadece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı