Çözüldü Montaj sonrası sistem çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
5
Bilgisayarın montajını yaptım ama açmaya çalıştığımda bilgisayar hiçbir şekilde çalışmıyor. Bu neden olabilir? 2 tane QP sistem toplama videosu ile kontrolünü yaptım çözüme ulaşamadım. Biliyorum hatayı tespit etmek çok zor ama sizce nerede hata yaptım? İki farklı priz ve güç kablosuyla denedim hiçbir tepki vermedi. Herhangi bir parça arızalı olsa bile en azından kasanın aydınlatmalarının yanması gerekmez miydi?

Bazı kablo bağlantılarını yapmayı unutmuş olabilirsiniz. Görünür bir şekilde anakartınız fotoğrafını ekleyebilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.
20200708_200348.jpg

Power düğmesinin bozuk olduğunu düşünüyorum. Anakarttaki Power Switch yerine kısa devre yapsam açılır mı?

Bilgisayarın montajını yaptım ama açmaya çalıştığımda bilgisayar hiçbir şekilde çalışmıyor. Bu neden olabilir? 2 tane QP sistem toplama videosu ile kontrolünü yaptım çözüme ulaşamadım. Biliyorum hatayı tespit etmek çok zor ama sizce nerede hata yaptım? İki farklı priz ve güç kablosuyla denedim hiçbir tepki vermedi. Herhangi bir parça arızalı olsa bile en azından kasanın aydınlatmalarının yanması gerekmez miydi?
Kasa'dan gelen küçük kabloları doğru bağladın mı tekrar kontrol eder misin.
PSU'nun şalterini açın. CPU,GPU ve 24 pin güç kablosunu taktın mı?

Kasa'dan gelen küçük kabloları doğru bağladın mı tekrar kontrol eder misin.
PSU'nun şalterini açın. CPU,GPU ve 24 pin güç kablosunu taktın mı?

Kontrol ettim sıkıntı yok orada. 24 pin güç kablosunun bir pini boşta o yüzden çalışmıyor olabilir mi?
@Motionless IN White

Son düzenleme:
Kontrol ettim sıkıntı yok orada. 24 pin güç kablosunun bir pini boşta o yüzden çalışmıyor olabilir mi?
@Motionless IN White

Olabilir, neden olmasın ki? İnan ki buradan çok zor. Ben daha önce 30'a yakın PC söktüm tamir ettim. Ama inceliyorum yaparken, ben küçükken PC açılmayına tüm parçaları söker tekrar takardım. Bir deneyin isterseniz, umarım çözersiniz.

Olabilir, neden olmasın ki? İnan ki buradan çok zor. Ben daha önce 30'a yakın PC söktüm tamir ettim. Ama inceliyorum yaparken, ben küçükken PC açılmayına tüm parçaları söker tekrar takardım. Bir deneyin isterseniz, umarım çözersiniz.

Bilgisayarı kenara koyup uyuyacağım. Yarın sabah daha rahatlamış bir şekilde montajı baştan yapacağım.

Ulaşamadım şu an parçalardan birinde sıkıntı olduğundan eminim. Güç kaynağının sıkıntısız olduğundan eminim sadece.

Acaba RAM'lerde olabilir mi? Silgiyle sil pinleri. Olmaz ise anakart bozulmuştur, anakartın pili var onda elektrik yok ise kesinlikle anakart da sıkıntı vardır.

Geri
Yukarı