Motor alım masrafları ne kadar tutar?

ProXory

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Cup motor almak istiyorum. A1 ehliyetim var. İlk motorum olacak.
Model olarak Lifan Tay 100 hoşuma gidiyor. Sahibinden 1-2 tane motor buldum fakat bu alım masrafları ne kadar tutar hiçbir fikrim yok. Motorun üstünde plakası mevcut benim ayrıyetten plaka için bir masraf yapmam gerekecek mi? Sigorta ne kadar çıkar tahminen? Toplam bana ne kadara gelir? Masraflar hariç motora 2200 TL bütçem var.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Notere 181 TL ödersin işlem ücreti olarak
Zorunlu trafik sigortası yaptırman gerekir. ( İlk defa trafiğe çıkacağından 4. basamak olarak işlem görürsün sigorta şirketleri teklif verir 400-500 TL )
Kasko yaptırmak istersen yine teklif verirler bunun için senin ehliyet yılına motorun yılına ve varsa hasar kaydına bakarlar.
Noterden aldığın kağıtlarla trafik tescile gidersin ruhsatı alırsın.

2 gün önce motor satın aldım. Artık ruhsatı noter veriyor. Sıfır motor için tescil ve ruhsat bedeli olarak 138 TL ödedim. Noterin yoğunluğuna bağlı olarak dakikalar ya da 1-2 saat içerisinde ruhsat basılıyor. Ben öğle yemeğine kalmıştım. Öğle yemeğinden sonra geldiğimde 10 dakika bekledim ve hemen sıra bana gelmişti. Basmaları iki dakika sürmemişti bile. Eski sisteme göre baya hızlanmış. Yalnız ikinci el satışında yukarıda arkadaşın dediği gibi 180 TL civarı bir ücret çıkıyormuş.

Eğer plaka değiştirmek istemezseniz fazladan bir maliyet çıkmaz size. Ben mecburen plaka çıkardım, 22 TL ücret ödedim bunun için.

Yeni konular

Geri
Yukarı