Motor Önerisi

inclr

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. TK03 model motorumu dün 50 bin TL'ye(5500km'deydi ve ekstraları çoktu uygun gitti ama neyse) satmış bulunuyorum. 130-140 maksimum 150 bin TL bütçe ile sıfır motosiklet arıyorum(sıfır takıntım var maalesef). Aklımda Hero Xpulse 200(2023 veya 2024 model) ve Honda CB125F var. Evet Honda biraz pahalı, daha güçsüz ve daha şehir içi için ama Honda sonuçta diye düşünüyorum. Sizce hangisi daha mantıklı olur? Başka önerisi olan var mıdır? Bilerek Çin modellerine hiç bakmadım, artık ben sorunsuz bir motor istiyorum. Bajaj'ı ise ödeme yönteminden dolayı düşünmedim. Kredi kartına minimum 9 ve üzeri taksitle almayı düşünüyorum. CB125F için hangi bayiyi arasam ellerinde olmadığını ve mayıs'ta geleceğini söylüyor ama umarım yeni sevkiyat kapışılmadan ve fiyatı artmadan alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dominar vs bakabilirsin.
Dominar hem bütçemin üzerinde hem de yazdığımı okumadın sanırım :)

Mayısta gelecek CB125F'lere muhtemelen zam gelecektir. XPulse alan herkes çok memnun motordan. Böyle bir seçenek varken gidip de kampana frenli bir motor almayın bence. 5 yıl 50.000 km garantisi plan bir motor XPulse.
Hocam çevremde birçok kişide Xpulse mevcut çokça kez sürme fırsatım da oldu. Ama hem oturuş pozisyonu hem ayak pedi hem gidon gibi sebeplerden bir türlü ısınamadım motora. CB125F düşüncemin temel sebebi Honda'nın çok uzun yıllar boyu dayanıklı oluşu, kolay kolay bozulmaması, piyasasının her daim oluşu ve 100km/1.4 Lt ile yakıtı neredeyse koklaması.

Dominar hem bütçemin üzerinde hem de yazdığımı okumadın sanırım :)

Hocam çevremde birçok kişide Xpulse mevcut çokça kez sürme fırsatım da oldu. Ama hem oturuş pozisyonu hem ayak pedi hem gidon gibi sebeplerden bir türlü ısınamadım motora. CB125F düşüncemin temel sebebi Honda'nın çok uzun yıllar boyu dayanıklı oluşu, kolay kolay bozulmaması, piyasasının her daim oluşu ve 100km/1.4 Lt ile yakıtı neredeyse koklaması.
Taksitlerden haberim yoktu kusura bakma.

X-Pulse alacaksanız 2024 modelleri yani "Pro" olanlardan alın. 2023 tercih etmeyin. Bahsettiğiniz oturuş pozisyonları problemi çözüldü yeni modellerde. 3 ay kullanıp sattım ben. Memnun eder her türlü.

X-Pulse alacaksanız 2024 modelleri yani "Pro" olanlardan alın. 2023 tercih etmeyin. Bahsettiğiniz oturuş pozisyonları problemi çözüldü yeni modellerde. 3 ay kullanıp sattım ben. Memnun eder her türlü.
Belki kendinle çelişiyorsun diyeceksiniz hocam ama 23 ile 24 modelin arasında 10 bin TL fark var ve yaptıkları dalga geçer gibi değişiklikler için değer mi bilemiyorum. Gerçek pro modelini getirmemelerinden bahsediyorum.

@inclr Evet ben de o yüzfen zaten tırnak içinde Pro yazdım. :)

Cam uzun, peglerin yeri değişik, konsolda usb girişi var. Benim hatırladığım farklar bunlar. Onun dışında hiçbir kayda değer değişiklik yok ama yine de 140 bin lira civarında en alınası motorlardan birisi.

@inclr evet ben de o yüzfen zaten tırnak içinde Pro yazdım. :)

Cam uzun, peglerin yeri değişik, konsolda USB girişi var. Benim hatırladığım farklar bunlar. Onun dışında hiçbir kayda değer değişiklik yok ama yine de 140 bin lira civarında en alınası motorlardan birisi.

Yani fiyat/performans oranına hiçbir sözüm yok hocam. Ama gerçekten değişiklikten sayılmayacak şeyler koymuşlar dalga geçer gibi. Camın ekstra fark yaratacağını sanmıyorum, kendi bayisi USB'yi kullanmaktansa kullanmamanın daha iyi olduğunu belirtiyor, ettiği şarj değerlerinden dolayı. Arka çanta demirini güçlendirmişler ki bu da bence kayda değer bir şey değil. Elcik korumayı elciğe yapıştırmışlar, yorum bile yapmıyorum :) Bu senaryoda benim sevebileceğim tek fark ayak pedi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı