Motosiklette kaskın önemi

EREN SATAR

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Manisa
Yaklaşık 7-8 aydır motosiklet kullanıyorum ilk günden beri bir kere bile kaskla sürmedim kaska hiç gerek duymadım. Babam motorla ufak bir kaza geçirdikten sonra LS2 Rapid aldım az önce ilk sürüşümden geldim gerçekten inanılmaz ses de rüzgar da hiçbir şey almıyorsun güvende hissediyorsun üşümüyorsun. Gerçekten önemliymiş takmayan arkadaşlara da şiddetle öneriyorum.

O kaza ufak olmayabilirdi hocam. Yani öyle kazalar var ki, üstünden ne kadar geçti hatırlamıyorum ama Karasu'da bir kaç motorcu kaza yaşamıştı, hani kaskları vs. var ancak buna rağmen ikiye bölünüp bağırsakları ortaya döküleni mi dersin, kafası kopan mı dersin. Aman hocam motor işi şakaya gelmez. Ben üniversiteye motorla gidip geliyorum, yol biraz da virajlı bir yol, dizlik, motorcu montu, eldiven bayağı bir donanımlı çıkıyorum yola. Kesinlikle bu şekilde olmalı.

7-8 ay nasıl çevrilmediniz hiç? Kask takmak zorunlu.
Çevirme yerlerini biliyorum trafiğe kapalı alanda sürüyorum😊

O kaza ufak olmayabilirdi hocam. Yani öyle kazalar var ki, üstünden ne kadar geçti hatırlamıyorum ama Karasu'da bir kaç motorcu kaza yaşamıştı, hani kaskları vs. var ancak buna rağmen ikiye bölünüp bağırsakları ortaya döküleni mi dersin, kafası kopan mı dersin. Aman hocam motor işi şakaya gelmez. Ben üniversiteye motorla gidip geliyorum, yol biraz da virajlı bir yol, dizlik, motorcu montu, eldiven bayağı bir donanımlı çıkıyorum yola. Kesinlikle bu şekilde olmalı.
Çok haklısın hocam bundan sonra dikkat edeceğim seneye zaten NS200 düşünüyorum o zaman ful ekipman dizerim.

Kask takmamanın cezasının yükselmesi lazım bence 50CC 125CC fark etmeden motor kullanan her kişinin takması lazım bugün uzun yolun ardından kaskın önemini daha fazla anladım yolda kaç defa vizörüme taş geldi parça geldi veya sinek tarzı böcekler vurdu eğer vizörüm açık olsaydı veya vizörsüz yarım kasklardan taksaydım ya kaza yapardım ya da sonum hastanede biterdi 50CC hızlı değil kaska ne gerek var demeyin ben bile anlık vizörü açık unuttuğumda 20 30 la bile gitsem gözüme gelen böcek anında gözümü kapamama neden oluyor 600 700 TL hiç caydırıcı bir fiyat değil.

Geri
Yukarı