Motospeed CK108 Mekanik Klavye Nasıldır ?

Erkan-44

Hectopat
Yer
MALATYA
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar.
Yeni topladığım sistemime mekanik, RGB'li bir klavye almak istiyorum. Şu ana kadarki araştırmalarımda CK 108'i çok övdüler. Şu an Gearbest'te indirimde 200 TL ama daha karar veremedim tam. Ayriyeten bunu sipariş verince bir de gümrükte büyük ihtimalle vergi kesecekler. Bu klavye hakkındaki düşüncelerinizi ve varsa 300 civarına kadar mekanik RGB'li klavye tavsiyelerinizi almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan kullanıyorum. Gayet memnunum. Işıkları gece kısıyorsun biraz daha iyi oluyor. Gündüz full. Animasyonları güzel, çeşitli. Switchleriyle ilgili bir sorun yaşamadım şu ana kadar. Gövdesi metal, güzel görünüyor sorun çıkarmadı. Yani 9 aydır sorunsuz kullanıyorum. Önerir misin desen, evet öneririm yani. Ben alırken switchlerine biraz laf atmışlardı dayanıksız bilmem ne falan diye, ama bir sorun yaşamadım, hissiyatı da hoş bence. Razer da kullandım, Logitech de, tabii ki onlar kadar diyemeyiz ama mekanik hissiyatını veriyor. Blue switch sesi güzel ve hissiyatı da hoş. Almanı öneririm. Alınca incelemesini de yapmıştım. Buyur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaliteli bir marka değil, forum olarak Motospeed tavsiye etmiyoruz, switchleri dayanıksız ve kolay kırılıyor. Benim size tavsiyem Cooler Master MasterKeys Lite RGB LED Mekanik Hisli TR Gaming Klavye | ITOPYA olur, mekanik hisli ve RGB.
Şahsen ben de taraftarı değilim pek, evet ama bir kumar oynayıp alayım dedim ve şu ana kadar sorun yaşamadım. Bozulmasa da ben değiştireceğim zaten 1-2 yıla. O da benim 2 yılda her şeyden sıkılmamdan dolayı. Sadece klavye değil, GPU, CPU vs. de değiştireceğim yani. Bu yorumun geleceğini biliyordum.

Aldım 3 4 ay kullandım ve sattım. Sıkıntısı, derdi veya tasası olmadı. Farklı forumlarda veya platformlarda sorun yaşayan kişilere denk geldim ama genel olarak LED'leriyle alakalı veya yazılımıyla alakalı oluyor. Switch kırıldı gibi ütopik bir durum görmedim ki düzgün gibi kullanılırsa o tarz sorunla karşılaşacağını düşünmüyorum. Ederi maksimum 200TL zaten o fiyatlarda bulduysan al dene alıcısı çok memnun kalmazsan aldığın fiyattan çok rahat elden çıkartırsın. Son olarak gümrük olayı şans gibi duruyor. 5TL sunum bedeliyle de yırtabilirsin 25-30TL'lik bir ek ücrette istenebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı