Mouse Alma Hastalığı

Skalva

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, son dönemde indirimde gördüğüm her fareyi alasım geliyor. Şu anda bir tanesi 4 yıllık olmak üzere 3 tane Mouse'ım var. Razer Black Mamba Elite, Razer Viper V3 Pro ve HyperX'in en temel model fareyi. Hepsini indirimdeyken almıştım ve kullanıyorum fakat her markadan değişik fareleri alasım geliyor. Derde bak :D. Çok temiz kullanıyorum ve hepsine de çok iyi bakıyorum. Viper ve HyperX yeni sayılır 3-4 aylıklar Mamba ise 4 yıllık uzun süredir kullanıyorum. Satsam satılır mı sürekli değiştirmek yeni Mouse'lar denemek istiyorum hepsi sıfır gibi bilgisayarın önüne oturmadan ellerimi yıkarım yemek yediysem dışarıdan geldiysem çok dikkatli kullandım hep. Ne yapmalıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu parayı bir hobiye ayırın bence, lego olabilir model araç yapımı olabilir ya da gezi vb olabilir

ben de gereksiz harcamalar yapacağımı düşündüğümde genelde lego ya da gezi turları bakarak kendimi bu harcamadan vazgeçiriyorum.

Merhaba arkadaşlar, son dönemde indirimde gördüğüm her fareyi alasım geliyor. Şu anda bir tanesi 4 yıllık olmak üzere 3 tane Mouse'ım var. Razer Black Mamba Elite, Razer Viper V3 Pro ve HyperX'in en temel model fareyi. Hepsini indirimdeyken almıştım ve kullanıyorum fakat her markadan değişik fareleri alasım geliyor. Derde bak :D. Çok temiz kullanıyorum ve hepsine de çok iyi bakıyorum. Viper ve HyperX yeni sayılır 3-4 aylıklar Mamba ise 4 yıllık uzun süredir kullanıyorum. Satsam satılır mı sürekli değiştirmek yeni Mouse'lar denemek istiyorum hepsi sıfır gibi bilgisayarın önüne oturmadan ellerimi yıkarım yemek yediysem dışarıdan geldiysem çok dikkatli kullandım hep. Ne yapmalıyım sizce?
Klavye toplama hobisi edinmeyi denesene hem satabilirsin de topladığın klavyeleri.

Kullanmıyorsanız satabilirsiniz hele ki yeni başka bir fare alacaksanız satmanız sizin yararınıza olur fakat kaç TL getirisi olur bilmiyorum. Başka hobilere yönelin derim. Elbet her insanın hobisi veya ilgi alanı farklı ama sonuçta bir yerden sonra para israfı oluyor ve herhangi bir youtuber veya pro oyuncu değilseniz de gerek yok 2-3 tane fareden fazlasına. Koleksiyonu olanlar genelde bu işin içinde oluyor ve insanlara tecrübelerini paylaşıyor. Yani bir şekilde bir amaca hizmet ediyor.
Sizin durumunuz daha çok sadece mutlu olmak için almak gibi. Mutluluğun fiyatı 4000TL midir soruyorum size ? Mutluluğu sadece aldığınız farelerde aramayın derim. Hayat uzun. Yaşamak hissetmek lazım. Çıkın dışarıya koşun. Yürüyüş yapın. Bisiklet sürün yeni yerler görün deneyimler kazanın. Kitaplar okuyun filmler izleyin. Resim yapın. Bir müzik aleti alıp sanat yapın. Daha saymadığım bir çok hobi vardır illa ki...

Bence bu zevk güzeldir. Çoğu kişi linçleyecek ama diğer hobilerde bundan fazla para harcayacaksınız ve o zevk anlık olacak.
Ama bu mouse koleksiyonu işi gerçekten hem çok zevkli oluyor hem de araştırdıkça bir çok yeni markayı öğreniyorsunuz.

Geri
Yukarı