Mouse ile kullanılan makro nasıl klavye ile kullanılır?

xBuLuTx

Kilopat
Yer
El Celler de Can Roca
Daha fazla  
Elimde bulunan makro, fare tuşu ile aktifleşiyor.
Bu makronun klavyede her hangi bir tuşla aktifleşmesini istiyorum.

Kod:
function OnEvent(event, arg)
OutputLogMessage("event = %s, arg = %d\n", event, arg)
if (event == "PROFILE_ACTIVATED") then
EnablePrimaryMouseButtonEvents(true)
elseif event == "PROFILE_DEACTIVATED" then
ReleaseMouseButton(2) -- to prevent it from being stuck on
end
if (event == "MOUSE_BUTTON_PRESSED" and arg == 4) then
recoil = not recoil
spot = not spot
end
if (event == "MOUSE_BUTTON_PRESSED" and arg == 1 and recoil) then
if recoil then
repeat
--Sleep(10)
Sleep(10)
MoveMouseRelative(0, 15)

until not IsMouseButtonPressed(1)
end
end
end

Son düzenleyen: Moderatör:
Kodlama bilgisi gerektiriyor mu peki?
Çünkü kodlama bilmiyorum..
Çok bir bilgi gerektirmiyor. Programın uzun bir rehberi var, yapmak istediğin şeye göre oradan seçip yazman gerekiyor.

Yapmak istediğin (makronun özellikleri) tam olarak nedir? Şu an işteyim, akşam 22:00 gibi bilgisayar başında olurum, çözememiş olursan yardımcı olmaya çalışırım.

Çok bir bilgi gerektirmiyor. Programın uzun bir rehberi var, yapmak istediğin şeye göre oradan seçip yazman gerekiyor.

Yapmak istediğin (makronun özellikleri) tam olarak nedir? Şu an işteyim, akşam 22:00 gibi bilgisayar başında olurum, çözememiş olursan yardımcı olmaya çalışırım.
Dostum şöyle kullandığım fare G300s beni bildim bileli main farem.
Tuşlarını elbet biliyorsundur bir çok tuşu var bu makro da sol tıkın yanındaki tuş sosyale attığım makroyu aktifleştiriyor ama ben de klavye de sol elimin altında olması için serilik açısından V tuşuna atamak istiyorum V tuşu ile aktifleşecek tekrar tıklarsam kapanacak misali V tuşu değişebilir gibisinden.
İmleci aşağı doğru çekmesi gerek...

Son düzenleme:
Dostum şöyle kullandığım fare G300s beni bildim bileli main farem.
Tuşlarını elbet biliyorsundur bir çok tuşu var bu makro da sol tıkın yanındaki tuş sosyale attığım makroyu aktifleştiriyor ama ben de klavye de sol elimin altında olması için serilik açısından V tuşuna atamak istiyorum V tuşu ile aktifleşecek tekrar tıklarsam kapanacak misali V tuşu değişebilir gibisinden.
Belki ben tam anlayamadım ama ben de o kodu soruyorum zaten, içeriğini - ne işe yaradığını anlamadım.

Farklı iki profil arasında geçiş yapıyor herhalde. Ama bu profillerin farkını da söylemen gerek.

Belki ben tam anlayamadım ama ben de o kodu soruyorum zaten, içeriğini - ne işe yaradığını anlamadım.

Farklı iki profil arasında geçiş yapıyor herhalde. Ama bu profillerin farkını da söylemen gerek.
Aktif ettiğinde sol tıka basılı tutunca imleci aşağı çekiyor başka hiç bir işlevi yok bir nevi silah sekme kontrolü için.
Tuşa ilk tıkta aktif ediyor tekrar tıklarsan kapatıyor.
Mouse 4 olarak seçili hatta orada
if (event == "MOUSE_BUTTON_PRESSED" and arg == 4) then

Hocam düşündüğüm şekilde söz konusu makroya geçiş tuşunu farenin G4 tuşu olarak görüyorsa aslında çok basit. Tek yapmamız gereken V tuşunu G4 gibi göstermek.

Tek bir kısa yönlendirme kodu yetiyor o program ile. AutoHotkey sitesinden güncel versiyonu indirip yüklüyorsun.

Buradan attığım dosyayı çift tıklayıp açarsan aktif oluyor, eski haline dönmek için sağ alttan kapatırsın. İnşallah olur çünkü öbür türlü işin içine mouse yönlendirme girince yapamadım.

Hocam düşündüğüm şekilde söz konusu makroya geçiş tuşunu farenin G4 tuşu olarak görüyorsa aslında çok basit. Tek yapmamız gereken V tuşunu G4 gibi göstermek.

Tek bir kısa yönlendirme kodu yetiyor o program ile. AutoHotkey sitesinden güncel versiyonu indirip yüklüyorsun.

Buradan attığım dosyayı çift tıklayıp açarsan aktif oluyor, eski haline dönmek için sağ alttan kapatırsın. İnşallah olur çünkü öbür türlü işin içine mouse yönlendirme girince yapamadım.

Olmadı hocam maalesef... :(

Yeni konular

Geri
Yukarı