MR cihazına girmek

658239

Centipat
Böbrek hizasında olan bir bel ağrısı için yarın doktora gideceğim ve muhtemelen MR isteyecek. Metal eşya olmaması adına şort ve tişört giyeceğim. Cihaza girerken şortu veya tişörtü çıkarmamı isterler mi? (Tişört önemli değil ama şortu çıkarmamı isterlerse çok utanırım.)

Böbrek hizasında olan bir bel ağrısı için yarın doktora gideceğim ve muhtemelen MR isteyecek. Metal eşya olmaması adına şort ve tişört giyeceğim. Cihaza girerken şortu veya tişörtü çıkarmamı isterler mi? (Tişört önemli değil ama şortu çıkarmamı isterlerse çok utanırım.)
İsteyebilirler ama çok nadir olduğunu biliyorum. Yani isteselerde düz önlük felan giydirirler merak etme.

Eğer şortta hiçbir şekilde metal bir şey yoksa çıkarttırmazlar muhtemelen. Çıkarttırırlarsa bile çıplak bir şekilde girmeyeceksiniz yani korkmayın :D Önce sizi özel bir odaya alacaklar, orada size verdikleri önlüğü giyeceksiniz, onunla MR'a gireceksiniz. Umarım MR sonuçlarınız temiz çıkar. Eğer MR korkunuz varsa girmeden önce sürekli nefes egzersizi yapıp kendinizi rahatlatın. Oraya girdiğinizde ise gözlerinizi kapalı tutun. İyi şeyler düşünün, MR'ı hiç aklınıza bile getirmeyecek şeyler düşünün. Ben de birkaç yıl önce MR'a girmiştim. Korkum vardı, gözümü sürekli kapalı tuttum. Ve çok alakasız kafamı dağıtacak şeyler düşündüm. Zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadım bir baktım bitmiş beni çıkartıyorlar.

Son düzenleme:
Eğer şortta hiçbir şekilde metal bir şey yoksa çıkarttırmazlar muhtemelen. Çıkarttırırlarsa bile çıplak bir şekilde girmeyeceksiniz yani korkmayın :D Önce sizi özel bir odaya alacaklar, orada size verdikleri önlüğü giyeceksiniz, onunla MR'a gireceksiniz. Umarım MR sonuçlarınız temiz çıkar.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı