MSI 27" G274pf vs ViewSonic VX2728j 27

omerfarukunal01

Hectopat
Yer
ORDU
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Monitör almayı düşünüyorum. İki model arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

MSI G274PF 27'
Viewsonic VX2728J 27'

İki monitöründe linkini bıraktım. Kullanan arkadaşlar var ise bilgi verebilir mi?
ViewSonic 2023 yılında çıkmış.
MSI 2024 üretimi diye biliyorum. Şimdiden teşekkürler. :)

İkisi temelinde karşılaştırırsak hemen hemen aynı özellikteler. MSI 27" boyut farkı var ama 1080'de 24" daha mantıklı. Alternatif olarak, parlaklık ve renk değerleri bir tık daha iyi olan VG249QL3a modeline de bakın derim.

İkisi temelinde karşılaştırırsak hemen hemen aynı özellikteler. MSI 27" boyut farkı var ama 1080'de 24" daha mantıklı. Alternatif olarak, parlaklık ve renk değerleri bir tık daha iyi olan VG249QL3a modeline de bakın derim.
Yanlış link bırakmışım. Viewsonic olan monitörde de 27 erkanı paylaşacaktım. ekran boyutlarıda aynı olacak. Asus monitör aldım daha önce ASUS TUF GAMİNG VG279QM modelini . Ölü piksel çıktı. İade ettim yenisini sipariş verdim biraz şans işi olduğunu düşünerek , yeni gelende de ölü piksel vardı. O yüzden biraz asus'tan geri çekildim. Ne yapacağımı bilemedim açıkcası.

Hocam monitör daha yeni olduğu için pek detaylı inceleme bulamıyorum. Bunun öncesinde ASUS TUF gaming VG27xxx 280hz monitör aldım. Ölü piksel çıktı iade ettim tekrar satın aldım. Yeni gelende de ölü piksel çıktı tekrardan iade ettim. Cidden midem bulandı artık. Yaklaşık 2 aydır sorunsuz bir monitör elde edemedim. Bu süre içerisinde test ettiğim monitörler
ASUS TUF Gaming VG279QM 2 adet satın aldım ölü piksel sorunu ile karşılaştım.

Samsung Oddssey g4 240hz 2 adet satın aldım ikisinde'de coil whine sesi ile iade ettim. Frekans sesi o kadar yüksek ki kulağınızı tırmalıyor.

Dell G2723H 280hz aldım. Samsung kadar yüksek seste olmasada coil whine sesi mevcuttu.
Artık istediğim modelleri geçtim sorunsuz bir monitör yakalamaya çalışıyorum. Bu yüzden daha güncel yeni monitörlere odaklanıyorum. İnternet piyasında sorunsuz monitörler elene elene sorunlular kalmış. Döngü halinde size geliyor üretimleri eski olduğundan. Başınızı ağrıttım affola :)

Bir de son olarak bu monitöre bakmanızı rica etsem hocam.
MSI G255PF E2

@omerfarukunal01 Bu denli şansız olmanız çok üzücü. Bir defa olur anlarım ama sürekli size denk gelmesi dediğiniz gibi mide bulandırıcı ve sıkıcı.

Şimdi size MSI alın diyorum ama sorun çıkmaz demiyorum. Teknolojinin lanetidir sorunlar. Monitörler de ölü piksel çok sık duyduğumuz bir şey. Umarım bir daha denk gelmez.

MSI bizim ülkemize 2024'te geldi. Aslında 2023 son çeyreğinde üretildi.
Yabancı kaynaklar yeni çıkan ürünlerde zayıf. Özellikle son yıllarda 1080p monitör incelemeri iyice azaldı.
Tayvan menşeli bir marka olduğu için Çince sayfalardan inceleme bulabilirsiniz.
Son attığın modeli hiç görmedim.
MSI G2722 Monitör dilersen buna da bakabilirsin.

@omerfarukunal01 Bu denli şansız olmanız çok üzücü. Bir defa olur anlarım ama sürekli size denk gelmesi dediğiniz gibi mide bulandırıcı ve sıkıcı.

Şimdi size MSI alın diyorum ama sorun çıkmaz demiyorum. Teknolojinin lanetidir sorunlar. Monitörler de ölü piksel çok sık duyduğumuz bir şey. Umarım bir daha denk gelmez.

MSI bizim ülkemize 2024'te geldi. Aslında 2023 son çeyreğinde üretildi.
Yabancı kaynaklar yeni çıkan ürünlerde zayıf. Özellikle son yıllarda 1080p monitör incelemeri iyice azaldı.
Tayvan menşeli bir marka olduğu için Çince sayfalardan inceleme bulabilirsiniz.
Son attığın modeli hiç görmedim.
MSI G2722 Monitör dilersen buna da bakabilirsin.
Anladım hocam ilgin alakan için teşekkür ederim. Dediğim model yükseklik ayarı ve hoparlörleri olması cezbetti. Şansımı deneyip bir kere daha deneyeceğim . Sanki bu zamana kadar aldığım ürünler bilindiktide ne oldu. Tekrar deneyimlerimi paylaşırım. Tekrardan teşekkürler hocam . Merak edenler için MSI Official sitesinden linkini bırakayım :)

Anladım hocam ilgin alakan için teşekkür ederim. Dediğim model yükseklik ayarı ve hoparlörleri olması cezbetti. Şansımı deneyip bir kere daha deneyeceğim. Sanki bu zamana kadar aldığım ürünler bilindiktide ne oldu. Tekrar deneyimlerimi paylaşırım. Tekrardan teşekkürler hocam. Merak edenler için MSI Official sitesinden linkini bırakayım :)

Geldiği zaman ürün güncelleme yapar bizi de bilgilendirirsiniz. 👍

Geri
Yukarı