MSI 27" G274QPF-QD neden ucuz?

Muhtemelen ben artık takıntı haline getirip üstüne MSI'dan tiksindiğim için görebiliyorum. Eşime vs gösterdim oda pek anlamadı düz bakınca, en sağlıklı tespit etme yolu beyaz bir pencereyi yavaş yavaş yukarı götürmek. Ben sizin monitör de (aynı bende olduğu gibi) üst kısımda olduğunu görüyorum. Beyaz bir sayfayı yukarı köşeye götürdükçe üstüne resmen sarı bir katman çöküyordu.

Resimlere baktığımda bendemi bir sorun var saint hocamda mı bilmiyorum bana da özellikle üst kısım sarımsı geldi o ne ya. Sorun umarım telefonun kamerasında veya ışıklandırma da değildir ama ben sarılık görüyorum. Herkes sorun etmeyebilir bence ama bu haketten gri tek düzelik gibi testlere bağlı olarak olabilir.

Muhtemelen ben artık takıntı haline getirip üstüne MSI'dan tiksindiğim için görebiliyorum. Eşime vs gösterdim oda pek anlamadı düz bakınca, en sağlıklı tespit etme yolu beyaz bir pencereyi yavaş yavaş yukarı götürmek. Ben sizin monitör de (aynı bende olduğu gibi) üst kısımda olduğunu görüyorum. Beyaz bir sayfayı yukarı köşeye götürdükçe üstüne resmen sarı bir katman çöküyordu.

Parlaklığı düşürmeniz işe yarayabilir belki.

Son düzenleme:
Resimlere baktığımda bendemi bir sorun var saint hocamda mı bilmiyorum bana da özellikle üst kısım sarımsı geldi o ne ya. Sorun umarım telefonun kamerasında veya ışıklandırma da değildir ama ben sarılık görüyorum. Herkes sorun etmeyebilir bence ama bu hakikaten gri tek düzelik gibi testlere bağlı olarak olabilir.

Parlaklığı düşürmeniz işe yarayabilir belki.

0 aldığım bir monitörde neden böyle sorunlarla uğraşayım ve çözümünü arıyayım ki hocam. Paketlemesini yaptım kargo şubesine doğru yoldayım zaten şu an da.

Ben iade ettim amazondan almıştım 9.100 TL ye hem çok büyük geldi hemde elimdeki eski mag241cr VA renkleri bu monitör den kat kat daha canlı ve 2k ya gecince FPS aşiri düştü IPS panel olmasına rağmen renkler aşırı kötü.

Yalnız kaldım yapayalnız. Hocam hangi monitörü almayı dusunuyorsunuz.

Monitör almaktan vazgeçtim hocam, 6 ay önce Lenovo G24 20 almıştım onunla devam edeceğim. İnanın monitör işi çok yorucu. Ölü piksel geliyor onunla uğraşıyorsun, böyle saçma hatalar çıkıyor onunla uğraşıyorsun. En son ki monitör maceram THH de 2 ay bekleyerek olumlu sonuçlanmıştı. Bir daha internetten monitör almayı pek düşünmüyorum. Zaten 2K Monitörü inanın hiç beğenmedim. YouTube'da çok sık takılan birisiyim ve genelde videolar 1080p oluyor. Karşılaştığım görüntü karşısın da şok oldum. Çamur gibi bir görüntü veriyor 2K ekranda 1080p görüntü. Ama 2K monitör tekrardan alacak olsam Gigabyte G27Q alırdım sanırım. Quantum dot falan hikaye satış stratejisinden başka bir şey değil. Umarım Amazon'dan almışsınızdır da iadeniz kolay olur sizin de.

Monitör almaktan vazgeçtim hocam, 6 ay önce Lenovo G24 20 almıştım onunla devam edeceğim. İnanın monitör işi çok yorucu. Ölü piksel geliyor onunla uğraşıyorsun, böyle saçma hatalar çıkıyor onunla uğraşıyorsun. En son ki monitör maceram THH de 2 ay bekleyerek olumlu sonuçlanmıştı. Bir daha internetten monitör almayı pek düşünmüyorum. Zaten 2K Monitörü inanın hiç beğenmedim. YouTube'da çok sık takılan birisiyim ve genelde videolar 1080p oluyor. Karşılaştığım görüntü karşısın da şok oldum. Çamur gibi bir görüntü veriyor 2K ekranda 1080p görüntü. Ama 2K monitör tekrardan alacak olsam Gigabyte G27Q alırdım sanırım. Quantum dot falan hikaye satış stratejisinden başka bir şey değil. Umarım Amazon'dan almışsınızdır da iadeniz kolay olur sizin de.
Hocam sanırım ben de iade edeceğim griler gri değil, siyahlar saydam gri gibi, renkler çok cansız. Premium color'a alınca da bu sefer tüm renkler olması gerekenden daha canlı oluyor ve gözü inanılmaz yoruyor. İnsan yüzleri hafif kırmızılaşıyor. Forumda o kadar kişi öneriyodu ki iyi bişey sanmıştım.

Son düzenleme:
@Saint Lucia hocam bir şey yapın :D aydınlatın bizi

Yazılanları okuyorum. Bir şey yazmaya çekiniyorum. Çünkü burada Quantum Dot teknolojisine "satış stratejisi" diyen birine ben ne yazabilirim ki?

Quantum dot - Wikipedia şu teknlojiyi size teknik olarak nasıl işlediğini bugün anlatmaya başlasam 3 gün sürer. Ben yersiz eleştirilere yorum yazmak artık istemiyorum. Sonra tartışma çıkıyor.

Ürünün sorunlu gelmesi, sizin beğenmemeniz ve diğer tip sorunlar neticesinde bu monitör bir fiyasko demek -karalamadan başka bir şey değil-. Memnun değilsen ürün değişimi istersin. Bir şans daha verirsin. Olmadı iade eder alternatif bakarsın. Yazılanlar hoşuma gitmediği için bir şey söylemek anlamsız.
ASUS'un 40K küsure sattığı OLED monitörün gray uniformaty performansı çok daha kötü. Gri alanda çizgiler beliriyor. Hani OLED'ler kusursuzdu? Bu işin para pulla alakası yok. Panel piyangosu dediğimiz bir kelime vardır bilenler bilir.

***Sana tavsiyem teknik olarak bir sorunu yoksa monitörün kullanmaya devam et. Eğer sende diğer arkadaşlar gibi bariz sorunlar görüyorsan iade edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı