MSI 970 Gaming 16 GB RAM, 7.9 GB Kullanılabilir

BIOS içerisinden; BIOS sürümünü gösteren kısma gelip bir fotoğraf çekip bizimle paylaşabilir misin?
Tekrar başlatma öncesi işlemin başarıyla sonuçlandığına dair bir bilgi gördün mü ekranda? Veya bir hata? AIDA64 kurulu ise bir de o program ile bakar mısın BIOS sürümüne.

Son düzenleme:
Kurulum işlemi biter bitmez yeniden başlıyor. Windows ekranında ise bir yazı gelmiyor dediğiniz fotoğrafı da birazdan atacağım.
Önceki overclock ayarlanı sildim normal hale getirip yükledim şu an son sürüm oldu fakat görev yöneticisinde hala kullanabilir 8 GB gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün de aynı sorun vardı bende birebir. 2. slottakini 4.ye 4.dekini 2. slota takınca düzeldi.

RAM'lerde ve anakartta sorun yoksa ayrıca 64 bit işletim sistemi yüklüyse sorun olmaması lazım. BIOS'a girip yüklü RAM miktarına bakın. Orda da 8 GB yazıyorsa kesin anakart veya RAM'lerde sorun vardır. Eğer BIOS'ta 16 GB görünüyor fakat Windows'ta 8 GB görünüyorsa Windows'ta da bir sorun olabilir. Tüm driverleri yüklediğine emin ol. Başka bir fikir yok aklımda.

Modüller uyumsuz olabilir. CPU-Z ile SPD bilgisi paylaşın her iki modüle ait.
Buyur Recep abi.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı