Çözüldü MSI A520M-A Pro anakarta 3060 takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MONY

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 2X8
Anakart
MSI A320M APRO
İşlemci
R5 3400G
Yakın bir zamanda PC mi yenilemeyi düşünüyorum. R5 3400G bir işlemciye sahibim ve şu anki ana kartım A320M-A Pro. Sorum ise 3060 ekran kartını A320'ye takabilir miyim? Takarsam ne kadarlık bir performans kaybı yaşarım?
İkinci sorum ise R5 3400G işlemcimi A520M ile birlikte kullanabilir miyim? Forumlardan baktım uyumsuzmuş ikisi de fakat işlemcideki GPU'yu kullanmayacağım için sorun olur mu?

Çözüm
1. Takabilirsiniz. Anakartın performans ile etkisi yok. Herhangi bir performans düşüşü yaşamazsınız. Zaten 3060 takacağınız için deli gibi bir FPS artışı olacaktır fakat darboğaz yapar.

2. R5 3400G işlemciyi A520M anakarta takabilirsiniz fakat neden anakart değiştiriyorsunuz? Ayrıca 3060 takacağınız için işlemcideki GPU'yu kullanmanıza gerek yok.
1. Takabilirsiniz. Anakartın performans ile etkisi yok. Herhangi bir performans düşüşü yaşamazsınız. Zaten 3060 takacağınız için deli gibi bir FPS artışı olacaktır fakat darboğaz yapar.

2. R5 3400G işlemciyi A520M anakarta takabilirsiniz fakat neden anakart değiştiriyorsunuz? Ayrıca 3060 takacağınız için işlemcideki GPU'yu kullanmanıza gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
R5 3400G işlemcisi eski bir işlemci, A520 ise yeni anakart bu durumda uyumsuzluk olmaz. Ama mesela A320 anakart ve R5 5500 olsaydı BIOS Update yapmanız gerekirdi.
Ekran kartın anakart ile uyumlu ve performans kaybı olmaz ama a serisi anakart alacağına b serisi al daha iyi. Çünkü A320 ile A520 arasındaki tek fark A520 de 4800 MHz RAM uyumluluğu var bir de A520 chipset 128 GB RAM destekliyor.
B serisi al dememde ki amaç şu, b serilerin de işlemciye overclock (hız aşırtma) yapılabiliyor.

Anakart değiştirme sebebim şu anki anakartımın PCIe 3.0 oması ama vazgeçtim gerek duymuyorum internetten baktığımda en fazla 5 FPS kayıp olduğunu gözlemledim.

R5 3400G işlemcisi eski bir işlemci, A520 ise yeni anakart bu durumda uyumsuzluk olmaz. Ama mesela A320 anakart ve R5 5500 olsaydı BIOS Update yapmanız gerekirdi.
Ekran kartın anakart ile uyumlu ve performans kaybı olmaz ama a serisi anakart alacağına b serisi al daha iyi. Çünkü A320 ile A520 arasındaki tek fark A520 de 4800 MHz RAM uyumluluğu var bir de A520 chipset 128 GB RAM destekliyor.
B serisi al dememde ki amaç şu, b serilerin de işlemciye overclock (hız aşırtma) yapılabiliyor.

İleride b serisi almayı düşünüyorum gerçekten a serisine göre çok avantajlı fakat şu anlık a serisi ile kullanmaya karar verdim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı