MSI Afterburner fan hızı %100 yapılırsa sorun olur mu?

Problem olmaz. Ben oyunlarda özel fan profili kullanıyorum ve kart genelde yük altında 60-62 derece arasında çalışıyor, nadiren 65 görüyor. Isınmayı engellemek için güzel bir çözüm elbette, ancak fazla tozlanma yaratır. Buna bağlı olarak sık sık temizlerim derseniz sorun olmaz.

Mining yapılan ekran kartları sürekli tam yükte çalışır. Fanlar da yüksek hızda çalışır. Bu yüzden sık sık bozulur. Eğer garantisi varsa ve servise gönderebilecekseniz sıkıntı yok.

Ekran kartı modeli nedir? Yüksek sıcaklık sorunları mı yaşıyorsun?

Radeon RX570 CS:GO'da 60-68 dercece GTA 5'te 65-73 derece arası çalışıyor sıcaklık sorunu değil yaz geliyor ya yazın çok ısınırsa 80'e falan çıkarsa yaparsam bir şey olur mu diye sordum %100 yapmam diye düşünüyorum da gerekirse %50 60 yaparım herhalde ama çok ısınırsa yazın gerekirse100'de 100 yapmak diye.

Radeon RX570 CS:GO'da 60-68 dercece GTA 5'te 65-73 derece arası çalışıyor sıcaklık sorunu değil yaz geliyor ya yazın çok ısınırsa 80'e falan çıkarsa yaparsam bir şey olur mu diye sordum %100 yapmam diye düşünüyorum da gerekirse %50 60 yaparım herhalde ama çok ısınırsa yazın gerekirse100'de 100 yapmak diye.
%100 yapmana gerek yok yukarıdaki arkadaşın dediği gibi profil oluştur, 60 dereceden sonra çalışmaya başlıyorsa 40 dereceden sonra %50, 10 derece %5 yükselecek şekilde ayarla yeterli olur.

%100 yapmana gerek yok yukarıdaki arkadaşın dediği gibi profil oluştur, 60 dereceden sonra çalışmaya başlıyorsa 40 dereceden sonra %50, 10 derece %5 yükselecek şekilde ayarla yeterli olur.
peki bana yardım edermisin benim rtx 2060'ım var bilgisayarı abim teknobiotik gibi sitelerden topladı (Xtreme Tuner) böyle bir uygulama var burdan arada sırada custom yapıp 100 lüyorum ki sistem soğusun sonra hemen auto alıyorum.
benim abim yapar aslında ama kırılmaz demi fanları
aletleri var ordan bana bilgisayarımın takılmamış kablolarını o takıtı ekran kartını o taktı vs.
SADECE KIRILMAZ İNŞ DİYORUM YOKSA 100 YAPICAM KISACASI BU
Fanın ömrünü boş yere yersin ve fazla ses yapar
sen öyle sistem özelliklerini nasıl yazıyorsun

Yeni konular

Geri
Yukarı