MSI anakart function Key ayarları yok

Qwerty delisi

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Yeni klavyemde medya tuşları default vaziyette. F1-F12 tuşlarını kullanmak için Fn basmam gerekiyor. F1-F12 tuşlarını default yapmak için BIOS girdiğimde function key ayarlarının olmadığını fark ettim.

Anakartım MSI Pro Series'e ait. Bu sorunu F1-F12 tuşlarını default yapmak üzere nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavye nedir? laptopsa modeli nedir?
HP wired keyboard pavilion 300
HP wired keyboard pavilion 300
Evet, tatmin edici olmasa da bir çözüm buldum, oldukça geçici bir çözüm diyebilirim sanırım. 200 liraya satılan bir klavye için oldukça sinir bozucu ve uyuz bir mesele. AutoHotkey yazılımı kullanarak bir nevi makro kullanıyoruz klavye için. Benzer sorunu yaşayanlar için hem link hem ufak bir çeviri halinde bırakıyorum.

AutoHotkey programını indirin ve kurun. Masaüstünüzde sağ tıklayıp text editor açar gibi autohotkey script açın. Aşağıya bıraktığım kodu olduğu gibi içine yapıştırın ve kaydedin. Masaüstünde oluşturduğunuz dosyayı çalıştırın, F7 ve F8 tuşları hariç fn tuşları F1-F12 aralığına geri dönecek. Bunu her bilgisayarı açtığınızda yapmamak için çalıştırı açıp shell:startup yazın. Masaüstündeki dosyayı buraya kopyalayın. Artık bilgisayarın açılmasıyla AutoHotkey de açılacak.

Kod:
#NoEnv  ; Recommended for performance and compatibility with future AutoHotkey releases.
#InstallKeybdHook
SendMode Input  ; Recommended for new scripts due to its superior speed and reliability.
SetWorkingDir %A_ScriptDir%  ; Ensures a consistent starting directory.

; Below based on HP Pavilion Wireless Keyboard 600

; F1 | Mute
VOLUME_MUTE::F1
F1::VOLUME_MUTE

; F2 | Volume Down
VOLUME_DOWN::F2
F2::VOLUME_DOWN

; F3 | Volume Up
VOLUME_UP::F3
F3::VOLUME_UP

; F4 | Last Song
MEDIA_PREV::F4
F4::MEDIA_PREV

; F5 | Play/Pause
MEDIA_PLAY_PAUSE::F5
F5::MEDIA_PLAY_PAUSE

; F6 | Next song
MEDIA_NEXT::F6
F6::MEDIA_NEXT

; F7 | Brightness Down

; F8 | Brightness Up

; F9 | Search
BROWSER_SEARCH::F9
F9::BROWSER_SEARCH

; F10 | Toggle display mode for multi-screen
<#Tab::
SendInput {F10}
Return

; F11 | ???
<^<#F21::
SendInput {F11}
Return

; F12 | System Settings
<#F21::
SendInput {F12}
Return

Burdan bu klavyeyi hazırlayanların ellerinden öpüyorum. Technopat dışında daha da güzel öpeceğim burada yeterince sevemiyorum sizi. Forumlarda hiç tınmamışlar. Neden HP'den uzak durmak gerektiğini hatırlattılar bana. 25$'lık klavyede böyle bir eziyet çekmek inanılmaz bir külfet. Yazık. Oysaki çok beğenmiştim klavyeyi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı