MSI B150M Bazooka pinleri kırıldı

boraygen

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba,

Kasa temizliği sonrası kabloları yerine takarken MSI B150M Bazooka anakartımın ön panele bağlanan JUSB1 (USB 3.1) yuvasından iki pini yamultmuşum. (Kırılmadan önceki an ektedir.) O kadar inceler ki düzeltmeye kalmadan kırıldılar tabii. Şansıma da biri power tuşuna giden güç pini. Bunu nasıl halledebilirim? Kasayı bir yere taşımak istemiyorum. Uygun fiyatlı eve servis falan bilen var mı? Ya da başka bir önerisi olan? Anadolu Yakası'nda Acıbadem'de oturuyorum.

Dosya Ekleri

• 20200819_014244.jpg
    20200819_014244.jpg
    868,4 KB · Görüntüleme: 115

Arkadaki USB 3.0 portlarına uzanmak zor oluyorsa böyle bir kablo bakabilirsiniz.

Bunlar USB pinleri. Kasanın arkasındaki portları kullanabilirsiniz veya ön kısımda USB 2.0 portunuz varsa onu kullanabilirsiniz. Power tuşuna giden pinler burada yer almaz.

Maalesef yer alıyor. PC hiç açılmıyor şu an. Görseldeki 1 ve 3 numaralı pinler kırıldı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200819-013225_Dropbox.jpg
    Screenshot_20200819-013225_Dropbox.jpg
    170,7 KB · Görüntüleme: 68
Maalesef yer alıyor. PC hiç açılmıyor şu an. Görseldeki 1 ve 3 numaralı pinler kırıldı.
O power kasa poweri değil. USB güç pini. Sorun başka yerde gibi. Kasa poweri üstteki power switch yazan pin

27. sayfada Power Switch pininin nerede olduğu yazıyor. Ayrıca USB pinleri birbirine değiyorsa onları birbirinden ayırın ya da kopartın.
On kere kontrol ettim onları. Doğru takılı durumdalar. Ama yine de açılmıyor. O pinleri de çıkardım kasadan zaten. Birbirlerine değmiyorlar.

Sanırım Google'dan rastgele bi eve servis çağıracağım. Başka türlü olmayacak demek ki :/

Açılmamasının sebebi büyük ihtimalle daha farklı bir şey. Aşağıdaki rehberdeki adımları uygulayıp sonucu bildin.

Açılmamasının sebebi büyük ihtimalle daha farklı bir şey. Aşağıdaki rehberdeki adımları uygulayıp sonucu bildin.

Kısa devre nasıl yaptırabilirim? Elektrik kısmından pek anlamıyorum. Iki farklı tornavida ile denedim iletken diyince ama, sonuç alamadım. 24 pin güç kablosunu da çıkarıp tekrar taktım ama sonuç değişmedi. Diğer adımlara bakacağım şimdi.

Geri
Yukarı