MSI B450 Tomahawk Max vs MSI B450 Gaming Plus Max

Glarious

Centipat
Ryzen 5 3600 icin anakart arıyorum. Bu 2 anakart arasında kaldım ve Hepsiburada üzerinde aralarında 250TL fark var. NVMe M.2 SSD kullanacağım. 250TL değecek kadar aralarındaki fark nedir? Gaming Plus alsam ne kaybederim? PC'den anlamiyorum pek amacım F/P mosvet falan derseniz bilgim yok biraz detay verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
B450 Tomahawk Max'ın soğutması daha iyi ve Type C portuna sahip ayrıca fazladan 1 adet PCI Express portuna sahip ama topladığınız sistemi baz alarak ve ihtiyaclarınıza göre sizin seçmeniz daha iyi olacaktır.

Type C Pci express bunlar nedir bilmiyorum soğutması iyi derken oc yapmıycam yinede etkilimi? Max mi tercih edin diyorsunuz?

OC yapmayacaksınız ve bütçeniz de bu farkı vermek için fazla değilse hiçbir şey kaybetmezsiniz. Ben MSI B450 Gaming Plus kullanıyorum. Gayet yeterli olur. Ayrıca soğutma olarak da iyi olarak değerlendirilen bir kart. Yani OC bile yapılsa iyi performans çıkartabilir. Bu konuda çok bilgim yok.

OC yapmayacaksınız ve bütçeniz de bu farkı vermek için fazla değilse hiçbir şey kaybetmezsiniz. Ben MSI B450 Gaming Plus kullanıyorum. Gayet yeterli olur. Ayrıca soğutma olarak da iyi olarak değerlendirilen bir kart. Yani OC bile yapılsa iyi performans çıkartabilir. Bu konuda çok bilgim yok.

2 ay sonra durum nasıl? Kartından memnun musun? Mortar ile bunun arasında kaldım.

2 ay sonra durum nasıl? Kartından memnun musun? Mortar ile bunun arasında kaldım.

Memnunum. Tabi MAX olsa biraz daha iyi olurdu. Yani MSI burada hata yapmış. BIOS'u güdük bırakmış ama benim için pek önemi yok. BIOS'a ayda yılda bir girerim ve orada da görsellik olmayıversin :)

Genel olarak B450 kartlarda geç açılma durumu varmış galiba. Bazılarında olmayabilir. Ancak yine de sık bilgisayarı açan birisi değilim. O yüzden önemi yok benim için.

Bunun dışında iyi ki ATX almışım :) Önceki anakartım Mini ATX formundaydı. Zaten kasam müsait ve genişlemesi ve soğutması daha iyi olan ATX formunda almam daha iyi oldu. İleride RAM takviyesi gerekirse de sıkıntı olmayacaktır.

Ben çok uygun fiyata aldım. Hem indirim yakaladım hem de MSI'ın 25 dolar Steam kodu ile en düşük anakart fiyatına orta seviye iyi bir anakart aldığımı düşünüyorum.

İkisi de Max serisi ve 3. nesil Ryzen işlemcileri BIOS update yapamadan kullanabiliyorsunuz.

Ancak Tomahawk Max'de VRM devreleri üzerindeki pasif soğutma daha büyük = daha performanslı. Bu yüzden Tomahawk Max öneririm.

İkisi de Max serisi ve 3. nesil Ryzen işlemcileri BIOS update yapamadan kullanabiliyorsunuz.

Ancak Tomahawk Max'de VRM devreleri üzerindeki pasif soğutma daha büyük = daha performanslı. Bu yüzden Tomahawk Max öneririm.

Mortar max'ın VRM'leri aynı, matx olmasına rağmen 2 tane m.2 slotu ve 4 ram slotu mevcut. Mortar daha mantıklı görünüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı