MSI B550 GAMING Carbon Boot ışığı yanıyor

ThePunisher90

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
2 ay öncesinde bilgisayarımı toplamıştım. Masanın altında kaldığından göz önünde olmadığı için fazla dikkatimi çekmedi sanırım. Arada sırada açtığımda EZ Debug LED'lerinden Boot ışığı yanıyor. Bilgisayar açıldıktan sonra kapatıp yeniden açtığımda ise sönüyor. Bu sorun her seferinde olmuyor. En son 2 gün öncesinde oldu bugün bir daha oldu. Fakat sistemimin çalışmasına en ufak bir sorun veya en ufak bir kusur bulunmamakta. Yabancı forumlarda biraz araştırdım birçok kişide olan bir olaymış. Kiminde RAM, kiminde ise CPU ışığı yanıyormuş. Fakat sistem çalışıyor, herhangi bir sorun yaşamıyorlarmış. Sizce bunu kafaya takmalı mıyım, bir sorun yaşatır mı? İçim pek rahat etmedi. Aldım alalı hiç BIOS güncellemesi de yapmadım. Araştırırken sorun yaşayanlar gördüm, sorun yaşamaktan korktum.

Eğer illa güncellemem gerekirse bunu Dragon Center üzerinden yapmam sağlıklı olur mu? Ek olarak sorun yaşadığım takdirde BIOS flashback işi var sanırım. USB'ye atıp dosyaları eski BIOS sürümüne dönebilir miyim görüntü alamasam bile? Yoksa illa garantiye mi göndermem gerekiyor?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Ek olarak sistemim:

R7 3700X.
MSI B550 GAMING Carbon.
2x8 GB Corsair Vengeance RGB Pro 3600 MHz.
XPG SX8200 PRO 512 GB SSD.
Seagate 2 TB HDD.
Corsair RM850 PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı