MSI GE60 2OE Güncel Driver Sorunu

Hisokaa

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. MSI GE60 2OE-215 serisi laptop kullanmaktayım. Yakın bir zamanda Windows 10 Anniversary Update 1607 sürümüne geçiş yaptım. Sitesinde Windows 10 desteği yok sadece 8.1 desteği var. Driver'lar konusunda sıkıntı yaşamaktayım. Sitesindeki bir kısım driverı kurunca daha güncel bir sürüm mevcut diyor lakin saatin yanında ki simgeler kısmında gözükmüyor. Misal İntel Rapid Storage Technology gözüküyordu girip diskin durumunu görebiliyordum. Bu seride laptop kullanan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Güncel olarak ;
Chipset
Intel Rapid Storage Technology
Intel Management Engine vs bütün driverlar konusunda ve PC'yi rahatlatacak programları kurmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Güncel

İyi günler hocam. Ben de MSI GE70 2PC-292XTR notebook modelini kullanmaktayım. Dediğin gibi bazı modellerde Windows 10 driverlar mevcut değil. Winods 10 ilk çıktığında bende benim laptobun driverlarını çok aramıştım. Windows 10 MDA Microsites linkinde MSI notebookların Windows 10 driverları hakkında bilgi veriyordu. Bende kendi bilgisayarımın modeline tıklayarak indirdiğim PDF dosyasında şu bilgiyi gördüm. Eğer Windows 10 driverları yoksa Windows 8.1 driverları kullanmamız gerektiğini söylüyordu. Ben de şu an Windows 8.1 sürücülerini bilgisyarımda kullanmaktayım. Windows 10 çıktıktan sonra MSI birkaç tane yeni driver getirmişti tabi ki Windows 8.1 sürücülerine mesela MSI True Color driveri gelmişti birkaç tane daha yeni driver güncellenmişti yanlış hatırlamıyorsam. Sana önerim Windows 8.1 driverlarını kullanman. Daha sonra Windows Update kullanarak sürücülerini güncelleyebilirsin. Ben şu an driverlarımdan oldukça memnunum. Umarım yardımcı olmuşumdur başka bir şey istersen ben arada gelip bakarım konuya.

İyi günler hocam. Ben de MSI GE70 2PC-292XTR notebook modelini kullanmaktayım. Dediğin gibi bazı modellerde Windows 10 driverlar mevcut değil. Winods 10 ilk çıktığında bende benim laptobun driverlarını çok aramıştım. Windows 10 MDA Microsites linkinde MSI notebookların Windows 10 driverları hakkında bilgi veriyordu. Bende kendi bilgisayarımın modeline tıklayarak indirdiğim PDF dosyasında şu bilgiyi gördüm. Eğer Windows 10 driverları yoksa Windows 8.1 driverları kullanmamız gerektiğini söylüyordu. Ben de şu an Windows 8.1 sürücülerini bilgisyarımda kullanmaktayım. Windows 10 çıktıktan sonra MSI birkaç tane yeni driver getirmişti tabi ki Windows 8.1 sürücülerine mesela MSI True Color driveri gelmişti birkaç tane daha yeni driver güncellenmişti yanlış hatırlamıyorsam. Sana önerim Windows 8.1 driverlarını kullanman. Daha sonra Windows Update kullanarak sürücülerini güncelleyebilirsin. Ben şu an driverlarımdan oldukça memnunum. Umarım yardımcı olmuşumdur başka bir şey istersen ben arada gelip bakarım konuya.
Teşekkürler kardeşim. Dediğin gibi yapayım. Çakışma olmadıktan sonra bir problem yok benim için.

Rica ederim kardeşim. Bende herhangi bir çakışma olmadı hiç sıkıntı vermedi driverlar. Sıkıntı çıkarsa buradan mesaj atarsın ki zannetmiyorum ama olursa mesaj atarsın. Sonuçtan memnun kalıp, beğeni atmayı unutmazsan sevinirim.:)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı