MSI GE62 2QC-663TR SSD desteği ne kadardır?

burakgazman2

Kilopat
Daha fazla  
MSI GE62 2QC-663TR dizüstü bilgisayara sahibim. Bilgisayar çok yavaşladığı için ve hard diskinde de bir adet bad sector bulunduğu için SSD almak istiyorum.
Şu an bilgisayar üzerinde 1 TB HDD bulunmakta. Bunun yerine 2 TB Samsung 870 EVO SATA SSD takabilir miyim? SSD büyüklüğünün herhangi bir sınırı bulunmakta mıdır?
Ayrıca aşağıda da linki bulunan MSI internet sitesinde özellikler kısmına baktığım zaman M.2 SSD için 256 GB'a kadar takılabildiği gibi bir bilgi yazmakta. 1 TB'lık M.2 SSD istesem de takamayacağım anlamına mı geliyor bu?
Aşağıdaki linkte bilgisayarımın özelliklerini bulabilirsiniz.

İstediğin alana sahip SSD'yi takabilirsin. Dikkat etmen şey boyutları, içini açıp boyutlarını ölç ve ona göre al SSD'yi.

Laptoptaki HDD 2.5 inçtir diye tahmin ediyorum. Ama yine de boyutunu ölçeyim. Peki M.2 SSD konusunda ne düşünüyorsunuz? M.2 SSD kapasitesinin 256 GB'a kadar gösterilmesi benim 1 TB'lık M.2 SSD takamayacağım ya da takarsam bile çalışmayacağı anlamına mı geliyor?
Böyle bir sınırlandırmayı ilk defa duydum bende. @Bnalsveee eisaemyck

Laptoptaki HDD 2.5 inçtir diye tahmin ediyorum. Ama yine de boyutunu ölçeyim. Peki M.2 SSD konusunda ne düşünüyorsunuz? M.2 SSD kapasitesinin 256 GB'a kadar gösterilmesi benim 1 TB'lık M.2 SSD takamayacağım ya da takarsam bile çalışmayacağı anlamına mı geliyor?
Böyle bir sınırlandırmayı ilk defa duydum bende. @Bnalsveee eisaemyck

Hayır, SSD olarak istediğinizi takabilirsiniz. Orada büyük ihtimal takılı olan SSD'nin ne kadara sahip olduğu ile ilgiliydi, yani birine 254 birine 256 çıkabilir anlamında.

HDD'in kendisini değil HDD yuvasının boyutunu ölçün sonuçta HDD'i yuvaya takacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı