MSI GE70 2OE-267XTR alıyorum

Yanlış bir iddiada bulundunuz ve cevabınızı aldınız. Daha güncel olduğu konusunda değil daha performanslı olduğu konusunda iddianızı sürdürdünüz. Burada size küfür etmek değil kabul etmek düşer. GTX 850M ekran kartının daha güncel olduğunu herkes bilir zaten.

Yanlış bir iddiada bulundunuz ve cevabınızı aldınız. Daha güncel olduğu konusunda değil daha performanslı olduğu konusunda iddianızı sürdürdünüz. Burada size küfür etmek değil kabul etmek düşer. GTX 850M ekran kartının daha güncel olduğunu herkes bilir zaten.
Daha güncel ve daha performanslı olduğu yönünde düşüncemi sürdürdüm. Ki öyle. Bazı oyunlarda daha performanslı olduğu, GTX 765M seçmeliyiz anlamına gelmez. Bu yüzden kabul etmiyorum. Göreceksiniz ileriki yıl veya aylarda çıkacak oyunlarda
GTX850M daha performanslı olacak. Daha fazla konuyu uzatmayalım diyorum.

Nasıl bu sonuca vardınız? Her şey kullanıcının oyunda hiçbir işine yaramayacağı SSD'mi bitiyor?
Oyunları yüklemede, oyun içi yüklenmelerde SSD farkı göze çarpar. Ayrıca bu sorunuzda yine performansa geliyor ki şu an için GTX 765M'in daha performanslı olduğunu az önce gösterdim. İsterseniz konuyu kapatalım. Madem sizin tavsiyeniz 850M alması. Benim tavsiyem de 850M + SSD alması. Ben zaten SSD tavsiye ettim başta, o mesajıma siz ne gerek var diyerek cevap verip tavsiyeme karıştınız. Tavsiyeme müdahale etmeyiniz. GTX 850M+SSD benim tavsiyem. SSD' siz bence düşünülemez bile.

Bilgisyarın kendine gelmesi 3-4 dakika dediniz, abarttınız. Bende uyardım. Chrome'a 10 saniyede girmek var dediniz. SSD alınacaksa daha büyük hedefler olmalı. 30 saniye beklesin onun yerine. GTX850M+SSD bütçesini aşıyor. Alacaksa sonra alsın. Ayrıca tavsiyenize karışmak sonuna kadar hakkım. Burası bir forum.

Bilgisyarın kendine gelmesi 3-4 dakika dediniz, abarttınız. Bende uyardım. Chrome'a 10 saniyede girmek var dediniz. SSD alınacaksa daha büyük hedefler olmalı. 30 saniye beklesin onun yerine. GTX850M+SSD bütçesini aşıyor. Alacaksa sonra alsın. Ayrıca tavsiyenize karışmak sonuna kadar hakkım. Burası bir forum.
Ben eski laptopuma göre konuştum arkaplan programlarının açılıp Chrome a girmem 4 dakikayı buluyordu. Ayrıca 2 dakika olsa bile farkeder. Eğer tavsiyeme karışacaksanız da sebep istiyorum gösterin o zaman GTX 850M in daha iyi olduğunu. Ekran kartı kıyaslaması denilince bakılan ilk iki siteden örnek verdim size. Dediniz ki yanlı site. İspatlamanız gerekiyor bunu. Diğer siteden örnek verdim. Ki siz oraya bakmamı söylediniz. Orada da daha iyi GTX 765M. Hala neyi tartışıyorsunuz? Buraya daha fazla boş laf değil ekran görüntüsü link falan verin de bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin eski laptopuna göre hareket edecek değiliz. İleriki zamanlarda GTX850M'in daha iyi olduğunu göreceksiniz. Ben düşüncemde ısrarlıyım, sizde öyle. Lütfen daha fazla uzatmayalım.

Uzatmayalım diyip sürekli cevap veriyorsunuz. Benim tavsiyemin GTX850M + SSD olmasının nedeni zaten güncel ekran kartı vs olması. Ama SSD siz olamaz bence. Eğer sadece oyun için istiyorsa o fiyata daha iyi toplama da alır. SSD nin de önemli olduğu işler yapacak elbet. Ama iki kartta aşağı yukarı aynı. Recep Baltaş'tan bir videoda duydum; yeni seri eski serinin soldan ikinci rakamının bir eksiğine eşittir diye. Buna göre 850M 760M e denk geliyor. Ki söz konusu 760M den %30 daha performanslı olan 765M.

Gtx850m güncel bir sürücü olduğundan yeni gelecek driverlarla daha iyi performans verecektir elbette.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı