Msi Ge70 Apache Pro Ekran Kartı

mustafa541

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben msi ge70 almaya karar verdim ama aklıma bir soru geldi 2gb ekran kartı var. Gddr5 2 gb az gibi geliyo oyunlarda kasar mı? Battlefield 4 cod:ghosts gibi high veya ultrada gelecek oyunlarda kasma yaşar mı? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Emin misin? Bir sorun falan yaşatır mı gelecekte? Oyunlarda ben crysis oynamamda cod:ghosts battlefield 3 veya 4 gta 4 öyle oyunlar oynarım. Sıkıntı olur mu?

nVıdıa gtx 860m fps değerlerini atar mısınız?

Birde msi ge70 ısınca kapanıyor mu? Özel fanını acsak ısınma problem değil. Ellerimi cok yakmasın yeter. 5 saat oyun falan oynayacağım. Belkide 5 saati gecer. Kapanır mı netbook ısınınca recep baltaş?

Sizi 5 6 yıl götürür diyemem diyende yalan söyler. Fakat ultra takıntınız yoksa dediğiniz oyunları hight ayarlarda (ultradada açar fakat daha çok ısınır) rahatlıkla açar. Ekran kartı olarak 8** serisinin daha az enerji tüketip daha az ısındığı söyleniyor. Turbo fanın da etkisi olacaktır fakat bi 5 6 derece kadar farkedecektir. Ayrı bi soğutucu olarak Cooler Master U3 Plus'a göz atmanızı öneririm.

Şuanda mobil olduğum için test sonuçlarını ve soğutucu linkini atamıyorum onlarıda birkac saat sonra eklerim.

Ek olarak ben bizzat gtx850 modeli ve cooler master u3 plus almayı düşünüyorum.

Gta 5 assasıng's creed black flag.

Acar mı? Test sonuclarını verirseniz sevinirim. Zaten ultra high arasında pek fark yok. Fazla fps almak icin hep high takılırım yani. Nvıdıa gxt850m iyi gxt860 m ?.

Birde nvıdıa gtx860m 128bit nvıdıa gtx770 farkları arasında?

GTX 860 için test sonuçları : NVIDIA GeForce GTX 860M - NotebookCheck.net Tech

GTX 770 için test sonuçları : NVIDIA GeForce GTX 770M - NotebookCheck.net Tech

Şöyle bir göz attım oyun performansı olarak GTX 770 1-2 Fps kadar önde gidiyor, Fakat 8** serisi üsttede bahsettiğim gibi yeni mimarili olduğu için daha az ısınma ve güç tüketimi yapacaktır.

Dediğiniz oyunları iki kartta zorlanmadan açar diyebilirim tabi GTA5 de GTA4 gibi optimizasyon özürlüsü olmazsa :)

Şuda yukarda belirttiğim soğutucu : Cooler Master R9-NBC-U3PK-GP Siyah NotePal U3 Plus 19" Notebook Soğutucu | sanalmarketim

Birde tahminim üzerine bütçeni 3800 kadar olmalı burdan yola çıkarak şu modele de bir göz atmanızı tavsiye ederim : MONSTER® TULPAR T7 V2.3.1 17.3" - MONSTER NOTEBOOK > TULPAR Kasanın kalınlığına ve ekran kartının 8** serisinden olmasına bakarak bunun MSI'a oranla daha az ısınacağını söyleyebilirim. Ayrıca MSI Kasası kullanmışlar.

Hangisi Daha İyi Msi Monster Mi ?.

Monster Bellek 8gb.

Bana Netbook pc önerin marka biraz iyi olabilir ama 16gb ekrankartı gelecekteki oyunları acacak kadar bütce 4000tl.

Msi daha yaygın ve daha profesyonel hissi veriyor bana ama yorumlara bakarsak Monster de son 1 2 sene içinde baya kendini geliştirdi.

4000 Tl bütçeniz varsa linkini vermiş olduğum Monster Tulpar'a 128 ssd ekletip sahip olabilirsiniz ama mutlaka firmayı arayın en azından kafanızda bişeyler belirsin.

16 Gb derken Ram'in oyunlara etkisinin çok az olduğunu biliyorum sizin için önemli olan ekran kartı ki 2 Gb lık bir ekran kartı bile (Model kaç gb olduğundan daha önemlidir) size yetecektir.

Buna rağmen linkini verdiğim Tulpar da 3 Gb 192 bit Gtx 870 ekran kartı var ki bu çok iyi sizi asla oyunlarda yarı yolda bırakmaz.Temiz kullanıldıği taktirde MSI'a göre de daha uzun ömürlü olacagını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı