MSI GE70 Klavyeye Çay Döküldü

Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MB: ASUS TUF Gaming X570 PLUS | RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB 3600 MHz | CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D | GPU: Sapphire NITRO+ AMD Radeon™ RX 6900 XT SE | SSD: Samsung 980 PRO 1 TB Heatsink + Samsung 970 Evo Plus 1 TB | Case: Corsair iCUE 4000X RGB | Liquid Cooler: Corsair H100i RGB PLATINUM 240mm | PSU: Corsair RM850x 80+ Gold Fully Modular | Monitor: Samsung Odyssey G7 32" WQHD | Keyboard: Logitech G915 TKL | Mouse: Logitech G305
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba millet,
Konu başlığı biraz saçma gelebilir, "ee döküldüyse biz ne yapalım" diyor olabilirsiniz ama daha önce başına gelen varsa bilgi almak için açtım konuyu. :) Bu öğlen laptop başında çay içiyordum, birden dikkatsizlikle çarpmışım bardağa, çay tam olarak dökülmedi ama klavyeye hatırı sayılır şekilde sıçradı, hızlıca kuruladım. İlk anlarda çok bir problem yoktu, akşama doğru içeride kalan suyun kurumasıyla sanırım klavyede bazı tuşlar yerlerine yapıştı. Basarken yapışma sesi geliyor ve normal tuşlar gibi hissetmiyorum baskıyı. Bölgesel bir sorun olabilir, klavye suyla birlikte yerinden kalkmış olabilir gibi geliyor. Sanırım klavyeyi çıkarıp tekrar takma gibi bir şans da yok. Servise de vermem mümkün değil başka bilgisayarım yok. Aklınıza gelen başka çözüm var mı arkadaşlar? Yoksa artık bu şekilde kullanmak zorunda mıyım?
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Alp Taha Belek gibi başka bir klavye kullanabilirsin. Birikmiş paran varsa laptop'u bir köşede çalışır bırakıp monitöre bağlayıp önüne de bir klavye çekip masaüstü pc deneyimi alabilirsin.

@Alp Taha Belek gibi başka bir klavye kullanabilirsin. Birikmiş paran varsa laptop'u bir köşede çalışır bırakıp monitöre bağlayıp önüne de bir klavye çekip masaüstü pc deneyimi alabilirsin.
Bende şu anda laptop'u monitör olarak kullanıyorum. Klavye ve mouse harici. Çok büyük rahatlık yaşıyorum şu anda.

Merhaba,

Dilersen klavyeni laptoptan komple sökebilirsin: http://www.youtube.com/watch?v=pY58vyBVXyg
Tuşları da sökebiliyor olman lazım çünkü satışı var: http://www.laptopkey.com/KeyboardKeys.php/MSI/GE%20Series/GE70

Sendeki nasıl bilmem ama :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Özetle, açılıp silinebilir, deneyecek olursan en az kullanılan tuşlardan birinde dene..

Selamlar

çaydaki şekerden dolayı toksiklenmiştir benim klavyemede kola dökülmüştü sprey satılıyor köpük şeklinde sıkıyorsunuz köpük içeri doğru etki edip klavyeyi temizliyor spreyin adı tam aklımda değil laptop klavyeleri içindi spreyden bulabilirseniz işinize yarar sanırım

Tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar, şuan tuşlar basıyor ama "hjkl" tuşları her basışta sinirimi bozuyor. :D Klavyenin tam ortasından kabardığı çok belli, bir absürtlük var ama gidebildiği yere kadar kullanacağım. Harici klavye taşımak istemiyorum pek, ayrıca içini açma fikri de şuan için hoş değil. :D Neyse, tavsiyeler ve yorumlar için çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı