MSI GE75 Raider 9SF - 346 MB EFI (d: ) Sürücü

Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba,
Bilgisayarı yeni aldım. 256 GB'lik SSD bölümüne Windows 10 Home yükledim. 1 TB'lik SATA için kendisinin önceden oluşturduğu bölümlere hiç dokunmadım.

1 TB diskin bölümleri
EFI (d) 346 MB.
Local disk (e) 921 GB.
Drivercd (f) 9.99 GB.

Local disk ve drivercd'yi anladım. Ancak EFI bölümü nedir? Silip local disk (e) ile birleştirirsem sorun olur mu?

Aşağıdaki görselden de c: Dışındaki diskleri inceleyebilirsiniz.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

efi.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben windows temiz kurulum yapmak istedim tüm sürücüleri sildim sanırsam tekrar kurulum yaptığında 5gb lık drivercd kısmı boş olduğunu gördüm onun ne işe yaradığını yada nasıl tekrar sağlayabileceğimi söyleyebilirmisiniz. Teşekkürler

Merhaba ben windows temiz kurulum yapmak istedim tüm sürücüleri sildim sanırsam tekrar kurulum yaptığında 5gb lık drivercd kısmı boş olduğunu gördüm onun ne işe yaradığını yada nasıl tekrar sağlayabileceğimi söyleyebilirmisiniz. Teşekkürler
Merhaba,
Sildiğiniz bölüm yeniden windows kurulumu yaparsanız driverları tek bir noktadan yükleyeceğiniz birimdi. Model aynı ise her ihtimale karşı ben zip almıştım gönderebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı