MSI GTX 970 ekran kartı oyunlarda 85 derece oluyor

Orhan Gazitr

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle ekran kartını 2016 yılında aldım ekran kartımın ısındığını fark ettim 85 derecelere kadar çıkıyordu. Ben de termal pad ve termal macun aldım termal ped 1mm aldım ve yağsız devre temizleyiciyle tüm kartı temizledim. Fanlarını yağladım ve ekran kartı 73 derecelere düştü ama termal macun kaliteli olmadığı için 2 hafta sonra 78 dereceleri görmeye başladı internetten benchmarklara baktığım zaman bu model kartların 65 derecelerde olduğunu gördüm benim sorum şu ekran kartı eski olduğu için ısınma yapıyor olabilir mi çünkü değişilecek her şeyi değiştirmeme rağmen 65 dereceleri göremiyorum kaliteli termal macun alırsam sorunum çözülür mü? İlk aldığım zamanki gibi performans alabiliri miyim?

İnternetteki arkadaş sıfır ekran kartını uzay sistemde kullanmış olabilir. Dolayısıyla görmeden kıyaslamamak lazım.
Sizin karta gelirsek yaptığınız işlemler güzel keşke güzel bir macun kullansaymışsınız. Ama en azından düşürebiliyorsunuz. 78 derece gayet güzel bir sıcaklık.
İlk zamanki performansı alabilirsiniz fakat burada sıcaklık, oyunların güncellenmesi vs gibi faktörler çıkıyor. Emin olun ama görmezden gelinebilir.

Geri
Yukarı