MSI GTX780 Lightning vs ASUS GTX780 DC2OC vs ROG POSEIDON

Performans/kartın uzun ömürlü oluşu-soğuk çalışması/servis hizmeti açısın en iyi kart

• MSI GTX780 Lightning

Oy: 10 47,6%
  • Asus GTX780 DC2 OC modeli

Oy: 11 52,4%

• Oy verenlerin toplamı
    21
Ne dediğinizi anlamadım ama dediğiniz şey dereyi görmeden paçayı sıvamak. Haswell işlemciler bile ileriye dönükken, yeni çıkacak bir işlemci için çöp diyorsunuz. Sistemi toplayan arkadaş Haswell alsa sizin tabiriniz ile yine çöp olacak. Sistem 2016 yılında toplanmayacak, daha 2 yıl var söyledikleriniz pek mantıklı değil.

Kardeşim bir kere 800 serisi neden ucuz olsun ki? O zaman gtx 700 serisi alan biri isyan edip iade etmek ister ve 800 serisini almak ister. Ortalık karışır. Sonuç ise vahim olur :D Haswell refresh serisi çıkınca Haswell serisine bir şey olmadı. Broadwell mimarili çıksa yine Haswell serisi eskimez ama Skylake mimarisi çıkarsa ekonomik ve performanslı bir sistem toplanabilir...

@Grapis Güzel kardeş ben haswell için çöp demedim Haswell işlemcili toplanan bir OYUN sistemi zaten işlemciden yana en az 3 4 yıl hiç sıkıntı çekmez. Sadece anlatmaya çalıştığım şey şuydu. İşlemcilerde ekran kartında olduğu gibi bir standart soket yakalanamıyor malesef(kastettiğim pci-express). Yani oyun sistemi için 800 serisini beklemek mantıklı geliyor bana ama broadwell'in gelişini beklemek mantıklı gelmiyor. Çünkü bahsedilen z97-h97 anakartların (z87-h87lerden)en bariz farkı broadwell'i de destekleyecek olması(sata express ve m.2 yi hariç tuttum). Tutup da ileriye yatırım diye alınılan z97-h97ler iki yıl sonraki işlemcileri desteklemeyecek. Bu yüzden bu anakartları almak sıkıntı dedim. Neyse konumuz anakart tartışması değil zaten :) Bu tarafa ben çektiysem kusuruma bakmayın

@Uğur DÜNDAR Bana da inandırıcı gelmiyor 800lerin daha ucuz olacağı ama internet bu haberlerle dolmuş taşmış durumda. Önceden belirttiğim gibi ben dedikodu niteliğinde paylaşmıştım zaten.

@Grapis Güzel kardeş ben haswell için çöp demedim Haswell işlemcili toplanan bir OYUN sistemi zaten işlemciden yana en az 3 4 yıl hiç sıkıntı çekmez. Sadece anlatmaya çalıştığım şey şuydu. İşlemcilerde ekran kartında olduğu gibi bir standart soket yakalanamıyor malesef(kastettiğim pci-express). Yani oyun sistemi için 800 serisini beklemek mantıklı geliyor bana ama broadwell'in gelişini beklemek mantıklı gelmiyor. Çünkü bahsedilen z97-h97 anakartların (z87-h87lerden)en bariz farkı broadwell'i de destekleyecek olması(sata express ve m.2 yi hariç tuttum). Tutup da ileriye yatırım diye alınılan z97-h97ler iki yıl sonraki işlemcileri desteklemeyecek. Bu yüzden bu anakartları almak sıkıntı dedim. Neyse konumuz anakart tartışması değil zaten :) Bu tarafa ben çektiysem kusuruma bakmayın

@Uğur DÜNDAR Bana da inandırıcı gelmiyor 800lerin daha ucuz olacağı ama internet bu haberlerle dolmuş taşmış durumda. Önceden belirttiğim gibi ben dedikodu niteliğinde paylaşmıştım zaten.
Sana fırça atmadım ama o dedikoduyu yapan her kimse epey eleştiriye maruz kalacak :D Aynı benim eleştirdiğim gibi :D

@Uğur DÜNDAR kardeş sence asus oc ile fps arttırma konusunda lightning'in ne kadar gerisinde kalır? Stok kullanımda bazı oyunlarda lightning'i sollamış durumda. Sence bu 250 TLlik farka değer mi lightning almak? Diğer mevzu sence hangi firmanın türkiyedeki teknil servisi daha iyidir?

@Uğur DÜNDAR kardeş sence asus oc ile fps arttırma konusunda lightning'in ne kadar gerisinde kalır? Stok kullanımda bazı oyunlarda lightning'i sollamış durumda. Sence bu 250 TLlik farka değer mi lightning almak? Diğer mevzu sence hangi firmanın türkiyedeki teknil servisi daha iyidir?
Türkiyede tabiki de asus servisleri daha iyi çünkü türkiyede acayip yatırım yapıyorlar ve herkes güveniyor diye biliyorum. Oc tutkunu iseniz 3-4 veya 5-6 fps sizi etkiliyorsa ve hoşnut oluyorsanız paraya kıymada bir sorun çıkmaz :D Ancak oc tutkunu değil iseniz ve fps değerlerine önem vermiyor iseniz asus alın. Şahsen ben oc tutkunuyum ama rog poseidon modelini değil rog matrix platinum modelini alırım. Haftasonu indirimi ile epey bir düşer :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı